Trwa ładowanie...
holderName
idg.pl
Wiadomości

Fatalna aktualizacja Nortona 2009 i Nortona 360 poprawiona

Symantec opublikował łatę, która naprawia krytyczny błąd w ostatniej aktualizacji dla sztandarowych programów firmy - Nortona 2009 i Nortona 360. Setki użytkowników na forum Symanteca raportowało od wczoraj, że zainstalowanie poprzedniej aktualizacji i uruchomienie antywirusów powodowało zawieszenie się komputera
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Fatalna aktualizacja Nortona 2009 i Nortona 360 poprawiona
holderName

Symantec udostępnił fatalną aktualizację dla Nortona 200. i Nortona 360 w środę. Łatka rozpowszechniana poprzez LiveUpdate automatycznie instalowała się na komputerach użytkowników i doprowadzała do zawieszenia się systemu. Choć Symantec stwierdził dziś, że problem dotyczył jedynie około 1% wszystkich osób korzystających z oprogramowania, to zaraz po wydaniu aktualizacji na forum firmy bardzo szybko pojawiło się kilkaset komentarzy o problemie.

 (fot. gijoe.norton.com)
((fot. gijoe.norton.com))

Część osób, która zainstalowała poprawkę, spotkała się z komunikatem błędu: "Symantec Service Framework napotkał problem i zostanie zamknięty". Następnie komputer użytkownika zawieszał się. Jeden z użytkowników oprogramowania napisał na forum Symanteca, że po pojawieniu się komunikatu obciążenie procesora sięgało nawet 100%.

holderName

Cecilia Daclan, rzecznik Symanteca, nie potrafiła wyjaśnić skąd wziął się problem. Jednocześnie oznajmiła, że większość osób, która raportowała błąd, miała "bardzo spersonalizowane ustawienia Windows".

Na stronie Syumanteca została już opublikowana łatka do fatalnej aktualizacji - KB20090821103237EN.exe - http://www.symantec.com/norton/support/kb/web_view.jsp?wv_type=public_web&docurl=20090821103237en. Poprawka jeszcze w tym tygodniu powinna również trafić do LiveUpdate.

więcej w serwisie IDG.pl »

holderName

Podziel się opinią

Share
holderName
holderName
Więcej tematów