Trwa ładowanie...

Fani "Wiedźmina 3" mają na co czekać! Już niedługo pierwszy dodatek

Już tylko niecałe dwa tygodnie dzielą nas od premiery pierwszego dodatku do hitowego "Wiedźmina 3". Zespół CD Projekt Red zapewnia, że "Serca z kamienia" zasłużyć mają na miano pełnoprawnego rozszerzenia. Na fanów polskiej superprodukcji czekać ma ponad 10 godzin dodatkowej rozgrywki.

Share
Fani "Wiedźmina 3" mają na co czekać! Już niedługo pierwszy dodatek
Źródło: CD Projekt
d1enbg2

Wraz z majową premierą "Wiedźmina 3" CD Projekt Red zapowiedział stworzenie dwóch dodatków do gry – "Serca z kamienia" oraz "Krew i wino". To z drugim z nich miłośnicy gry wiążą największe nadzieje. Producent dokłada jednak wszelkich starań, by również "Serca z kamienia", które trafią do sprzedaży już 12 października, spotkały się z zainteresowaniem.

Chociaż dodatek nie stanowi bezpośredniej kontynuacji fabuły przedstawionej w grze – opowiada zupełnie niezależną od niej historię – to przeznaczony jest raczej dla osób, które ukończyły "Wiedźmina 3" lub są jego końca bardzo bliscy. Podstawowi przeciwnicy w "Sercach z kamienia" mają 30. poziom doświadczenia, gracze dopiero rozpoczynający zabawę mogą więc mieć problemy z uporaniem się z nimi. Tym, którzy jednak chcieliby zagrać w sam dodatek, twórcy udostępnili w menu gry opcję, pozwalającą rozpoczęcie go od razu z postacią na odpowiednio wysokim poziomie.

Poza wysokim wymogiem poziomu doświadczenia dodatek wprowadzi nowe rozbudowane zadanie główne (to właśnie samo ukończenie go zajmować ma ok. 10 godzin), w którym Geraltowi przyjdzie zbadanie losów pewnej tajemniczej postaci. Powróci w nim również jedna z postaci znanych jeszcze z pierwszej części gry. Poza tym rozszerzenie wprowadzić ma kilka nowych zleceń na potwory i zadań pobocznych.

d1enbg2

Nowych treści i wyzwań będzie więc sporo, ale należy podkreślić, że wszystkie one umiejscowione będą w miejscach i lokacjach znanych już z podstawowej wersji gry. Pod tym względem więc gracze mogą czuć się nieco rozczarowani – nie dostaną żadnej nowej jakości, a jedynie więcej tego, co dobrze już znają z podstawowego "Wiedźmina 3" (który przecież wprost obfitował w ciekawe fabularnie zadania).

Twórcy kontrując tego rodzaju przypuszczenia obiecują jednak, że dzięki odcięciu się od fabuły podstawowej wersji gry są w stanie pokazać postać Geralta z nowej, ciekawej strony. "Serca z kamienia" mają być przede wszystkim nieco lżejsze w tonie od podstawowej wersji gry, bardziej żartobliwe i zabawowe. Fanom książkowej serii być może bardziej skojarzą się z beztroskimi opowiadaniami z pierwszych dwóch tomów niż obfitującą w ważkie dla świata wydarzenia sagą. Dla wielu z nich będzie to z pewnością skojarzenie bardzo pozytywne.

Niezależnie od tego wszystkiego warto podkreślić, że "Serca z kamienia" to zdecydowanie tańszy z dwóch dodatków. Kosztować ma ok. 40 złotych, co dla tych, którzy "Wiedźmina 3" już skończyli lub niedługo skończą może nie być sumą zbyt dużą za dodatkowe przedłużenie sobie zabawy. Z drugiej strony o grze można powiedzieć wszystko, tylko nie to, że jest za krótka – ostatecznie więc każdy musi sam odpowiedzieć sobie na pytanie, czy potrzebuje w swoim życiu więcej przygód wiedźmina Geralta.

Poza wersją cyfrową producent przygotował również pudełkowe wydanie "Serc z kamienia". Ta dostępna wyłącznie w przedsprzedaży wersja przeznaczona jest dla kolekcjonerów, a poza samą grą zawierać będzie fizyczne karty do znanego z "Wiedźmina 3" gwinta. Ta kosztuje 69,99 zł.

d1enbg2

Drugi z dodatków, "Krew i wino", trafić ma do sprzedaży nieco później – aktualnie producent mówi o pierwszym kwartale 2016. Jest on tak bardzo oczekiwany głównie dlatego, że w odróżnieniu od "Serc z kamienia" wprowadzić ma do gry nową, dużą lokację do zbadania. I być może dlatego również na jego ukończenie przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

_ DG _

Zobacz także: Czy warto czekać na nowego Predatora?

d1enbg2

Podziel się opinią

Share
d1enbg2
d1enbg2
Więcej tematów