Trwa ładowanie...
dya5j46
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Internet

Fałszywe apteki atakują skrzynki pocztowe

Informatycy alarmują, że e-maile reklamujące tanie lekarstwa mogą służyć wyłudzaniu danych osobowych - informuje "Dziennik Polski"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Fałszywe apteki atakują skrzynki pocztowe
dya5j46

Poczta elektroniczna coraz częściej jest zapychana ofertami sprzedaży preparatów farmaceutycznych.

(fot. Jupiterimages)
Podziel się

"To e-maile rozsyłane głównie z Chin. Spamowanie, a więc masowe rozsyłanie niezamawianych wiadomości przez nieznanych nadawców, przybrało na sile w ostatnich miesiącach. Nasze dane pokazują, że spam "chińskich aptek" nadal się utrzymuje" - powiedział gazecie Tomasz Pietrzyk z firmy McAfee, zajmującej się bezpieczeństwem informatycznym.

dya5j46

Istnieje duże ryzyko, że po zapłaceniu za lekarstwo przesyłka nie nadejdzie, a późniejsze dochodzenie roszczeń okaże się niemożliwe.

"Bardzo często treść maila jest tylko przynętą, która ma skusić internautę do wejścia na stronę kontrolowaną przez spamera. A wtedy może nastąpić włamanie do komputera, nawet jeżeli nie uruchamialiśmy żadnych programów" - ostrzega Tomasz Pietrzyk.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


dya5j46

dya5j46
dya5j46