Fajny lokalizator - dzieci już nie zginą, a skradzione auto powie gdzie jest

Fajny lokalizator - dzieci już nie zginą, a skradzione auto powie gdzie jest

22.03.2011 12:33, aktual.: 22.03.2011 12:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Blow wprowadził na polski rynek lokalizatory - urządzenia do lokalizacji osób, zwierząt i pojazdów. Urządzenie wielkości pilota do garażu, wyposażone w odbiornik GPS i moduł komunikacji GSM, pozwala w każdej chwili określić pozycję użytkownika. W ofercie dostępne są dwa modele: BLOW CCTR-612 oraz BLOW CCTR-620.

Lokalizatory mogą być wykorzystywane do odnajdywania osób starszych z zaburzeniami pamięci, zaginionych dzieci, zwierząt domowych, pojazdów, itp. Powiadamianie może być uruchomione zarówno przez osobę posiadająca lokalizator jak i użytkownika uprawnionego do komunikacji. Urządzenie pozwala zdefiniować do pięciu telefonów alarmowych, na które wysyłana jest komunikacja w sytuacji kryzysowej.

Obraz
© Model CCTR-612 (fot. Blow)

W razie wypadku właściciel lokalizatora może wcisnąć przycisk SOS, co spowoduje wysłanie wiadomości tekstowej o niebezpieczeństwie na maksymalnie 3 wcześniej zdefiniowane numery telefonów, a następnie podjęta zostanie cykliczna próba dodzwonienia się na pozostałe dwa zdefiniowane telefony alarmowe. Lokalizator pełni też funkcję prostego telefonu komórkowego, umożliwiającego połączenie się z dwoma zdefiniowanymi uprzednio numerami komórkowymi poprzez wciśnięcie przycisków obudowy.

Obraz
© (fot. Blow)

W przypadku zgubienia się osoby lub zwierzęcia, która nie jest w stanie samodzielnie wezwać pomocy, można ze zdefiniowanego uprzednio telefonu wysłać żądanie podania pozycji w postaci koordynatów i linku akceptowanego przez cyfrowe mapy, np. Google Maps. Możliwe jest śledzenie ruchu zaginionego poprzez otrzymywanie kolejnych komunikatów w zdefiniowanych interwałach czasowych. Pomocna w odnalezieniu osoby z lokalizatorem może być także funkcja odsłuchu otoczenia przez mikrofon z urządzenia.

Obraz
© Model CCTR-620 (fot. Blow)

Do monitoringu pojazdów, rowerów czy łodzi z pewnością przydatne będą funkcje alarmu po wykryciu ruchu urządzenia. W przypadku wykrycia ruchu przez lokalizator lub po przekroczeniu przez niego zdefiniowanej strefy, urządzenie wyśle alarmowy SMS. Istnieje też możliwość zdefiniowania maksymalnej prędkości, z jaką może poruszać się urządzenie, po przekroczeniu której zostanie wysłany komunikat alarmowy.

Urządzenie może wysyłać komunikaty w formie wiadomości tekstowych lub dane za pomocą GPRS.

Lokalizatory BLOW dostępne są w sprzedaży odpowiednio w cenie:
BLOW CCTR-612 – 686 zł
BLOW CCTR-620 – *444 zł *
Urządzenia objęte są 2 letnią gwarancją.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)