Facebook znowu kopiuje pomysły - tym razem Prismy

Strona głównaFacebook znowu kopiuje pomysły - tym razem Prismy
27.10.2016 11:46
Facebook znowu kopiuje pomysły - tym razem Prismy
Źródło zdjęć: © WP.PL | Sebastian Kupski

Wygląda na to, że Facebook pracuje nad swoją wersją aplikacji Prisma. Z tą różnicą, że gigant społecznościowy zamierza nakładać artystyczne filtry na transmitowane filmy.

Technologię prezentującą możliwości nowego algorytmu Facebooka mieli okazję zobaczyć uczestnicy dyskusji zorganizowanej przez "Wall Street Journal". Rozwiązanie przypominające aplikację Prisma zaprezentował Chris Cox, dyrektor produktu w Facebooku. Serwis społecznościowy podchodzi do zagadnienia trochę inaczej niż Rosjanie - chce nakładać filtry w trakcie strumieniowania filmów.

Przedstawiciele Facebooka przewidują, że już za pięć lat ponad 70 proc. treści dostępnych w sieci będzie zawierało wideo. Z tego zapewne powodu Chris Cox zachwala możliwości nowego rozwiązania – m.in. zachowanie 24 klatek na sekundę.

Zastanawia jednak co innego: czy w Facebooku nie pracuje nikt ze „świeżą głową”? Jeśli spojrzymy na ostatnie ruchy firmy Marka Zuckerberga – najpierw upodobnienie Instagrama, a później Messengera do Snapchata, to możemy odnieść wrażenie, że w Facebooku najwięcej czasu spędza się na kopiowaniu pomysłów konkurencji.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)