Trwa ładowanie...

Facebook zmienia zasady moderacji wpisów o Covid-19. Niektóre przestanie usuwać

Facebook nie będzie już usuwać wpisów, w których sugeruje się, że Covid-19 jest wynikiem działania człowieka. To decyzja, która pojawiła się w mediach tuż po ogłoszeniu Joe Bidena, który nakazał amerykańskiemu wywiadowi podwoić środki poświęcane na dochodzenie w sprawie źródła Covid-19.

Share
Facebook zmienia zasady usuwania wpisów o Covid-19
Facebook zmienia zasady usuwania wpisów o Covid-19Źródło: Getty Images, Fot: Drew Angerer
d3wtsg5

O opisywanych zmianach w moderacji na Facebooku pisze serwis CNN, zaś argumentacja administratorów serwisu Marka Zuckerberga nie jest zaskoczeniem. O ile bowiem dotychczas jednoznacznie twierdzono, że Covid-19 nie jest tworem ludzkim, tak dzisiaj nie ma już takiej pewności i trwają w tej sprawie dochodzenia.

Trudno więc, w obliczu braku jednoznacznych informacji w tym zakresie, traktować takich wpisów jako wprowadzające dezinformację. Facebook potwierdza, że jest w stałej współpracy z ekspertami ds. zdrowia i zamierza na bieżąco modyfikować swoje zasady administracji tak, by nadążać za zmieniającymi się ustaleniami i charakterem pandemii.

Dotychczas Facebook usuwał wpisy, w których twierdzono, że koronawirus ma źródło w ludzkich działaniach. Bazował przy tym na konsultacjach z organizacjami zdrowotnymi, w tym z WHO.

Jak podaje CNN, Biden nakazał amerykańskim urzędnikom zbadać pochodzenie Covid-19 w ciągu 90 dni. To konsekwencja wcześniejszych doniesień, z których wynika, że w chińskim Wuhan kilku badaczy z Instytutu Wirusologii zachorowało już w listopadzie 2019 roku, a ich objawy były na tyle poważne, że wymagali hospitalizacji.

d3wtsg5

Podziel się opinią

Share
d3wtsg5
d3wtsg5
Więcej tematów