Trwa ładowanie...
d4ey7c4

Facebook zdradza, ile kont na portalu to fałszywki

Trzeba przyznać, że liczba nieprawdziwych kont jest naprawdę duża. Ale na szczęście nie wszystkie fałszywe profile są groźne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nie każde konto na Facebooku jest prawdziwe
Nie każde konto na Facebooku jest prawdziwe (Pixabay.com)
d4ey7c4

Z danych udostępnionych przez Facebook wynika, że 10 proc. wszystkich aktywnych użytkowników to konta fałszywe. Liczby dotyczą IV kwartału 2017 roku, a więc okresu, w którym z Facebooka korzystało w sumie 2,13 mld osób. Z tego wynika, że około 200 mln kont na portalu społecznościowym to fałszywki.

Czy to dużo? Zależy jak na sprawę spojrzeć. Założyć konto na Facebooku jest naprawdę łatwo, więc nic dziwnego, że wielu spamerów z tej okazji korzysta. Możemy więc uznać, że 10 proc. to jednak dużo.

Na szczęście nie każde “nieprawdziwe” konto służy do rozsyłania niechcianych reklam czy innych irytujących aktywności. Niektórzy zakładają profile swoim pupilom albo chcą mieć konto, które jest niepowiązane z prawdziwymi danymi.

Sam Facebook przyznaje jednak, że to szacunkowe, ostrożne dane. Wychwycenie nieprawdziwych kont jest trudne, co oznacza, że spora część może się sprytnie ukrywać.

d4ey7c4

Podziel się opinią

Share

d4ey7c4

d4ey7c4
Więcej tematów