Trwa ładowanie...
d461vhj

Facebook zapłaci 104 mln euro zaległych podatków

Facebook France zapłaci 104 mln euro zaległych podatków, które dotyczą lat przed rokiem 2018. W tej kwocie zawartych jest też 22 mln euro kary - poinformował Reuters, powołując się na francuski magazyn finansowy "Capital".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Francja wprowadziła tzw. podatek internetowy, który ma uderzyć w gigantów jak Facebook
Francja wprowadziła tzw. podatek internetowy, który ma uderzyć w gigantów jak Facebook (GETTY, SOPA Images/LightRocket via Gett, Fot: SOPA Images)
d461vhj

Sprawy na razie nie skomentował francuski Facebook ani minister finansów, który oznajmił, że nie wypowiada się na temat poszczególnych kwestii podatkowych.

Francja w ostatnich latach prowadzi silne działania, aby opodatkować tzw. internetowych gigantów, do których zaliczany jest m.in. Facebook, Amazon, Apple czy Google. Według francuskich władz firmy te, korzystając z faktu, że są zarejestrowane w krajach trzecich, płacą tylko ułamek należnych podatków w krajach, w których faktycznie działają.

d461vhj

W celu ściągnięcia należnych podatków Francja wprowadziła w 2019 roku tzw. "podatek internetowy". Ma być on nałożony na technologicznych gigantów, którzy świadczą usługi we Francji i ma wynieść 3 proc. rocznego przychodu.

W odpowiedzi na wprowadzenie podatku internetowego przez rząd Emmanuela Macrona Stany Zjednoczone zagroziły wprowadzeniem taryf na francuskie produkty eksportowane do USA. Taryfa sięgająca nawet 100 proc. miałaby być nałożona m.in. na francuskie sery, wina, damskie torebki, szminki i inne warte blisko 2 mld euro.

Pomimo gróźb francuski minister, odpowiedzialny za wprowadzenie podatku internetowego, powiedział, że nie tylko nie planuje się wycofywać z pomysłu, ale dodał też, że jest to dopiero początek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d461vhj

Podziel się opinią

Share
d461vhj
d461vhj
Więcej tematów