Facebook rusza na rynek bankowości internetowej

Facebook rusza na rynek bankowości internetowej
Źródło zdjęć: © Sean MacEntee / flickr.com / CC

12.07.2012 12:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Aby zbliżyć się do swoich użytkowników, a konkretnie ich pieniędzy, Facebook rozważa uruchomienie obsługi płatności za pomocą portalu. Jak podaje Fortune, za pomocą serwisu społecznościowego moglibyśmy robić przelewy i płacić rachunki. Tylko czy użytkownicy będą chętni do powierzenia kolejnych danych właśnie Facebookowi?

Idea wzbogacenia oferty Facebooka o usługi finansowe może oznaczać dwie rzeczy: wkrótce portal zastąpi wszystko, co dostępne jest w internecie (mało prawdopodobne) lub zarząd szybko się przekona, że użytkownicy zaczną się odwracać od „wszystkomającego”. serwisu.

Pierwszy na współpracę z Facebookiem zdecydował się australijski Commonwealth Bank. Aplikacja, której wersja beta jest testowana od marca, powinna zostać udostępniona jeszcze w tym roku. Umożliwi użytkownikom Facebooka, którzy są też klientami Commonwealth, dokonywać płatności do osób trzecich, a także do znajomych z portalu, za pomocą specjalnego kanału przelewów. Za autoryzację transakcji odpowiadał będzie bank, nie portal społecznościowy. Aplikacja ma ruszyć, dopiero gdy będzie „stuprocentowo zabezpieczona”.

Pomysł jest niby niezły: w tym samym czasie będziemy regulować płatności i gawędzić ze znajomymi. Kłopot w tym, że bankowość, także internetowa, opiera się na dyskrecji, zaufaniu i poufności danych. Facebook niekoniecznie kojarzy się z tymi wartościami.

O powodzeniu pomysłu zadecydują użytkownicy, ponieważ banków chętnych do współpracy z gigantem na pewno nie brakuje.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)