Trwa ładowanie...
holderName
Giznet.pl

Facebook rozpoczyna testy własnej platformy płatności mobilnych

W ostatnim czasie nastąpił prawdziwy wysyp systemów płatności za pomocą smartfonów – swoje własne platformy opracowały między innymi takie firmy jak PayPal, Google czy Amazon. Co prawda w naszym kraju takie systemy płatności raczej nadal raczkują, ale biorąc pod uwagę, że najwięksi gracze nie weszli jeszcze na nasz rynek może się to w niedalekiej przyszłości zmienić. Zmienić może się też układ sił pomiędzy nimi, ponieważ za opracowanie własnej platformy płatności mobilnych zabrał się Facebook.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Facebook rozpoczyna testy własnej platformy płatności mobilnych
(marcopako / flickr.com / CC)
holderName

Jak donosi serwis AllThingsD, w najbliższej przyszłości Facebook ma rozpocząć testy własnej platformy płatności mobilnych. Klienci będą mogli dokonać zakupu za pomocą aplikacji wykorzystującej dane na temat kart kredytowych, które już teraz pozyskiwane są przez sieć społecznościową, jeśli ktoś chce kupić wirtualny prezent lub dokonać mikropłatności w grze.

Jak zwykle w przypadku Facebooka, który znajduje się w nieustannej przebudowie, nie wiadomo jeszcze czy opcja mobilnych płatności wykroczy kiedykolwiek poza fazę badania pilotażowego. Z jednej strony konkurencja nie śpi, a i klienci mogą nie chcieć przekazywać Facebookowi jeszcze większych ilości informacji na swój temat. Z drugiej strony własny system płatności mobilnych, z którego skorzystać mogłoby na całym świecie ponad miliard użytkowników, nie jest czymś, z czego można łatwo zrezygnować. Zwłaszcza, że taka platforma dałaby Facebookowi dostęp do cennych informacji na temat zakupów i związanych z nimi zachowań użytkowników.

Polecamy w serwisie Giznet.pl: Google blokuje aplikację YouTube na Windows Phone

holderName

Podziel się opinią

Share
holderName
holderName
Więcej tematów