Facebook prosi DEA o zaprzestanie tworzenia fałszych kont.

Facebook prosi DEA o zaprzestanie tworzenia fałszych kont.20.10.2014 10:27
Facebook prosi DEA o zaprzestanie tworzenia fałszych kont.
Źródło zdjęć: © Flickr/acidpix via Giznet.pl

Facebook domaga się od amerykańskie agencji ds. walki z narkotykami DEA gwarancji, że jej funkcjonariusze przestaną tworzyć fikcyjne konta na Facebooku, wykorzystywane podczas prowadzenia śledztw. Co na to agencja?

Wszystko zaczęło się od sprawy Sondry Arquiett, która złożyła sprawę przeciwko DEA do sądu. Kobieta twierdzi, że jeden z agentów wykorzystał zdjęcia zgrane z jej telefonu bez jej zgody do utworzenia fikcyjnego konta na Facebooku i komunikowania się z "niebezpiecznymi osobnikami, w sprawie których prowadził śledztwo". Jak telefon Arquiett znalazł się w rękach DEA? Kobieta została zatrzymana w 2010 r. za posiadanie narkotyków.

Pierwszą reakcją amerykańskiego ministerstwa sprawiedliwości była obrona powyżej opisanych praktyk. Oficjalna wersja brzmiała: "Arquiett pośrednio wyraziła zgodę na stworzenie fikcyjnego profilu z jej zdjęciami, gdy udostępniła dane ze swojego telefonu, zgadzając się, aby zostały wykorzystane jako pomoc w prowadzonych dochodzeniach".

Zaangażowanie Facebooka i mediów w całą sprawę spowodowało, że DEA oświadczyła, że przyjrzy się sprawie Arquiett i sprawdzi, czy w tym przypadku agenci nie posunęli się za daleko.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: HBO dostępne bez kablówki!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)