Trwa ładowanie...
dqot8cw
CHIP

Facebook oficjalnie przedstawia swojego asystenta - "M"

W ubiegłym miesiącu pisaliśmy Wam o pogłoskach, według których portal Zuckerberga rozpoczął testy niezwykłego asystenta tekstowego. W odróżnieniu od Siri, Cortany czy Google Now, facebookowy asystent zwany krótko "M" nie jest do końca wirtualny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Facebook oficjalnie przedstawia swojego asystenta - "M"
(mashable.com)
dqot8cw

W odróżnieniu od Siri, Cortany czy Google Now, facebookowy asystent zwany krótko "M" nie jest do końca wirtualny. "M" obsługuje płatności, rezerwacje, wyszuka prezent dla bliskiej osoby, znajdzie w sieci niezbędne informacje itp.

M jest sam w sobie sztuczną inteligencją, jednak w początkowej fazie będzie wspierany przez ludzkich asystentów, którzy podczas rozmów z użytkownikami nauczą go w jaki sposób ma odpowiadać i realizować polecenia. Z upływem czasu będzie potrafił coraz więcej, a liczba prawdziwych asystentów będzie mogła zostać ograniczona.

A co z prywatnością? Asystent nie będzie zaglądał w naszą aktywność na Facebooku (choć niewykluczone, że pojawi się to jako dodatkowa opcja, na którą użytkownik będzie mógł wyrazić zgodę).

dqot8cw

Dostęp do usługi otrzymali na razie mieszkańcy San Francisco. Facebook nie zdradził kiedy zakończą się testy M i trafi on do wszystkich użytkowników Messengera.

(fot. Facebook)

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: iPhone 6s - duża dawka potwierdzonych informacji

dqot8cw

Podziel się opinią

Share

dqot8cw

dqot8cw
Więcej tematów