Facebook Messengera możesz używać nie posiadając konta na Facebooku

Facebook Messengera możesz używać nie posiadając konta na Facebooku

Facebook Messengera możesz używać nie posiadając konta na Facebooku
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
06.12.2012 10:00

Aplikacja Messenger była dostępna już od dłuższego czasu, jednak do tej pory wymagała od użytkownika posiadania konta na Facebooku.

Jednak dzięki tej niewielkiej aplikacji mogliśmy zmienić swój telefon w urządzenie, które do komunikacji tekstowej zamiast SMS-ów wykorzystuje internet. To znacznie tańsze i wygodniejsze rozwiązanie, zwłaszcza że większość znajomych i tak regularnie korzysta z Facebooka.

Problem z popularyzacją Messengera polegał na tym, że aby z niego korzystać wymagane było posiadanie konta na Facebooku. Jednak niebawem ma się to zmienić i z aplikacji skorzystają wszyscy, którzy wprowadzą imię i numer telefonu. Zmiany są już wdrożone w niektórych krajach, jednak większość świata musi jeszcze chwilę poczekać na wdrożenie opisywanych zmian.

Facebook wraz ze swoją gigantyczną popularnością stawia w dosyć trudnej sytuacji operatorów sieci komórkowych. Problemy mogą mieć też twórcy takich aplikacji jak Kik Messenger, czy WhatsApp, które nie są aż tak popularne i rozpoznawalne jak portal społecznościowy.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Hardkernel ODROID-U, 4 rdzenie 1,4 GHz za 220 zł"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)