Trwa ładowanie...
d1yi1se

Facebook Messenger: przejmuje wiadomości SMS

Specjaliści wprowadzają możliwość wysyłania i odbierania wiadomości SMS na urządzeniach z systemem Android
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Facebook Messenger: przejmuje wiadomości SMS
(Wirtualna Polska)
d1yi1se

Facebook Messenger to jeden z najpopularniejszych komunikatorów internetowych na świecie. Aplikacja umożliwia przesyłanie wiadomości tekstowych, różnego rodzaju plików, krótkich filmów wideo oraz fotografii.

 (fot. mat. prasowy)
((fot. mat. prasowy))

Programiści odpowiedzialni za rozwój Messengera starają się zwiększać zasięg aplikacji. Na początku czerwca świat obiegła wiadomość, że na urządzeniach mobilnych, jedyną formą wysyłania wiadomości przez Facebooka jest tylko i wyłącznie aplikacja Messenger. Wcześniej można było korzystać z komunikatora bez konieczności instalowania aplikacji –. wystarczyło uruchomić mobilna przeglądarkę i zalogować się na Facebooku.
Tym razem deweloperzy szykują się na kolejne uzależnienie użytkowników od swojej aplikacji. Posiadacze telefonów pracujących na systemie Android, wraz z zainstalowaniem najnowszej wersji Facebook Messengera mogą teraz wysyłać i odbierać krótkie wiadomości tekstowe.

 (fot. mat. prasowy)
((fot. mat. prasowy))

Uruchomienie nowej funkcji jest bardzo proste. Wystarczy wejść w ustawienia aplikacji i zaznaczyć Messengera, jako domyślną aplikację do odbierania SMS oraz MMS. Aby zwykłe wiadomości z Messengera nie myliły się z wiadomościami SMS, programiści oznaczyli je dwoma kolorami. Krótkie wiadomości tekstowe, będą teraz oznaczone kolorem fioletowym, zaś pozostałe, czyli wysyłane z Facebooka pozostaną, jak dotychczas błękitne.

d1yi1se

Podziel się opinią

Share
d1yi1se
d1yi1se
Więcej tematów