Trwa ładowanie...

Facebook Messenger: przejmuje wiadomości SMS

Specjaliści wprowadzają możliwość wysyłania i odbierania wiadomości SMS na urządzeniach z systemem Android

Share
Facebook Messenger: przejmuje wiadomości SMS
Źródło: Wirtualna Polska
d224p40

Facebook Messenger to jeden z najpopularniejszych komunikatorów internetowych na świecie. Aplikacja umożliwia przesyłanie wiadomości tekstowych, różnego rodzaju plików, krótkich filmów wideo oraz fotografii.

(fot. mat. prasowy)
Źródło: (fot. mat. prasowy)

Programiści odpowiedzialni za rozwój Messengera starają się zwiększać zasięg aplikacji. Na początku czerwca świat obiegła wiadomość, że na urządzeniach mobilnych, jedyną formą wysyłania wiadomości przez Facebooka jest tylko i wyłącznie aplikacja Messenger. Wcześniej można było korzystać z komunikatora bez konieczności instalowania aplikacji –. wystarczyło uruchomić mobilna przeglądarkę i zalogować się na Facebooku.
Tym razem deweloperzy szykują się na kolejne uzależnienie użytkowników od swojej aplikacji. Posiadacze telefonów pracujących na systemie Android, wraz z zainstalowaniem najnowszej wersji Facebook Messengera mogą teraz wysyłać i odbierać krótkie wiadomości tekstowe.

(fot. mat. prasowy)
Źródło: (fot. mat. prasowy)

Uruchomienie nowej funkcji jest bardzo proste. Wystarczy wejść w ustawienia aplikacji i zaznaczyć Messengera, jako domyślną aplikację do odbierania SMS oraz MMS. Aby zwykłe wiadomości z Messengera nie myliły się z wiadomościami SMS, programiści oznaczyli je dwoma kolorami. Krótkie wiadomości tekstowe, będą teraz oznaczone kolorem fioletowym, zaś pozostałe, czyli wysyłane z Facebooka pozostaną, jak dotychczas błękitne.

d224p40

Podziel się opinią

Share
d224p40
d224p40
Więcej tematów