WP
Internet

Facebook: każdy mógł zobaczyć, w jakich zamkniętych grupach byliście

Zamknięte grupy na Facebooku sugerują prywatność i bezpieczeństwo, że nikt postronny nie dowie się o waszej obecności w nich. Tak jednak nie było, a Facebook dopiero teraz naprawił ten błąd.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Facebook znowu naruszył prywatność użytkowników
Facebook znowu naruszył prywatność użytkowników (flickr.com)
WP

Informacja o członkostwie w grupie “zamkniętej” na Facebooku nie była chroniona. Serwis nawet się z tym nie krył, ale użytkownicy nie byli na to przygotowani - pisze serwis Niebezpiecznik.

Wszystko dokładnie było opisane w regulaminie serwisu, ale na tym właśnie polega problem - kto w takie dokumenty zagląda? Sam fakt, że grupa jest zamknięta, sugeruje, że dane członków są chronione. Tymczasem każdy mógł poznać pełny skład. A to spore naruszenie prywatności, szczególnie dla osób będących w grupach dotyczących orientacji, poglądów czy chorób.

Na szczęście Facebook zmienił już ustawienia. Nawet w regulaminie zaznaczono, że w zamkniętych grupach tylko członkowie mogą zobaczyć, że należysz do grupy. Niebezpiecznik zauważa, że to jednak może nie zakończyć sprawy, bo przypadkiem mogą zainteresować się urzędnicy odpowiedzialni za monitorowanie naruszeń RODO.

WP

Warto pamiętać, że na Facebooku najwięcej prywatności zapewnia grupa tajna - nie pojawia się w wyszukiwaniach i nikt niepowołany nie może poprosić o dołączenie do niej.

Polub WP Tech
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP