Facebook i SMS‑y sposobem na szybszy seks

Facebook i SMS-y sposobem na szybszy seks
Źródło zdjęć: © Gizmodo

27.01.2011 13:39, aktual.: 27.01.2011 14:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Magazyny "Shape" i "Men's Fitness" zleciły przeprowadzenie badania na temat pożycia seksualnego młodych osób na tle korzystania z Facebooka i nowoczesnych form komunikacji. Przepytano ponad 1200 osób. Okazuje się, że zdaniem 4 na 5 badanych kobiet i 3 na 5 badanych mężczyzn, sms-y, Facebook lub inne narzędzia społecznościowe sprawiają, że pary szybciej lądują w łóżku

Aż 3. proc. kobiet przyznało, że podjęły decyzję o przespaniu się z partnerem szybciej, niż miałoby to miejsce, gdyby nie komunikowały się z nim wcześniej w sposób cyfrowy, czyli przez nowoczesne formy komunikacji, takie jak SMS czy serwisy społecznościowe. Badania wskazują, że to właśnie wymiana SMS-ów między partnerami jest głównym powodem szybszego przenoszenia znajomości na bardziej intymny poziom. Mężczyźni decydują się na wysłanie SMS-a 39 proc. częściej niż na zadzwonienie, tymczasem kobiety wolą pisać niż rozmawiać aż o 150 proc. częściej.

Obraz
© (fot. Gizmodo)

Naukowcy tłumaczą, że przesyłanie sobie wiadomości SMS i zaczynanie znajomości przez rozmowy na Facebooku lub podobnych portalach sprawia, że wydaje nam się, iż znamy się dużo dłużej niż ma to miejsce w rzeczywistości. Dzięki temu już przy pierwszych spotkaniach mamy wrażenie, że bardzo dobrze znamy drugą osobę. To bezpośredni powód, dlaczego młodzi idą ze sobą do łóżka już po kilku randkach.

Z badania wyczytać można jeszcze więcej ciekawych danych. Jeszcze przed skonsumowaniem związku 7. proc. kobiet i 63 proc. mężczyzn sprawdza potencjalnych kandydatów lub kandydatki na randkę korzystając z Google. Jednocześnie 65 proc. badanych przyznało, że na pierwszą randkę umówili się przez SMS, a 49 proc. przez Facebooka. 72 proc. ankietowanych kobiet przyznało również, że gdy już są w związku, sprawdzają na Facebooku profile byłych dziewczyn swojego partnera.

Zagłębiając się jeszcze bardziej w intymne życie badanych osób, dowiadujemy się, że 5 proc. z nich sprawdza kto dzwoni, jeśli telefon odezwie się podczas seksu. Natomiast prawie 1 proc. przerywa upojne chwile, by odebrać rozmowę. Po takim zachowaniu, związek raczej się rozpadnie, a wtedy 4. proc. kobiet i 27 proc. mężczyzn otrzymuje wiadomość SMS o treści w stylu "To nie Twoja wina - to przeze mnie".

Na szczęście, gdy związek się rozpadnie, nie wszystko jest stracone. 8. proc. badanych przyznaje, że nie usunie byłej partnerki lub byłego partnera ze znajomych na Facebooku. Jednocześnie 75 proc. osób przyznaje, że regularnie sprawdza profile swoich byłych.

Źródło: DailyMail

-/GB/JB/GB

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)