Facebook: groźny wirus podszywa się pod znajomych

Najpierw dostajesz powiadomienie, że ktoś oznaczył Cię na Facebooku, później jest już za późno. Złośliwe oprogramowanie pobiera się na komputer i szyfruje dane na dysku. Jedynym ratunkiem jest sowity okup dla hakerów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Facebook: groźny wirus podszywa się pod znajomych
(Franco Bouly / CC)

Jak podaje serwis niebezpiecznik.pl, powołując się na doniesienia swoich użytkowników, w naszej części świata grasuje bardzo niebezpieczny wirus, który potrafi skutecznie zaszyfrować dane rozprzestrzenia się w bardzo podstępny sposób. Złośliwe oprogramowanie podszywa się pod znajomych i rozsyła powiadomienia o oznaczeniu atakowanej osoby w komentarzu. Później po kilku zaledwie kliknięciach komputer jest zainfekowany. Na domiar złego większość programów antywirusowych nie widzi zagrożenia na komputerze.

Blokowanie danych na dysku nie jest jedynym działaniem wirusa. Jak podaje niebezpiecznik.pl, szyfrowanie danych i rozsyłanie powiadomień o oznaczeniu w poście, to nie jedyna działalność wirusa na Facebooku. Program potrafi bowiem rozsyłać również fałszywe wiadomości za pomocą Messengera oraz publikować posty na tablicy osoby, która padła ofiarą podstępnego programu. Wszystkie linki, które rozsyła wirus prowadzą do zainfekowanego pliku.

Na szczęście prócz automatycznym pobraniem pliku, który znajduje się w domenie Google Docs, na zarażenie komputera musimy sobie zasłużyć. Jak podaje niebezpiecznik.pl, aby wirus rozprzestrzenił się na naszym dysku, nie dość, że zarażony link kieruje nas na zewnątrz Facebooka, to jeszcze sami musimy zainstalować pobrany plik.

Źródło: niebezpiecznik.pl

Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.