Trwa ładowanie...
d4dcbij
CHIP

Facebook doczekał się lżejszej i szybszej wersji na Androida

Mobilna odsłona najpopularniejszej platformy społecznościowej świata mimo upływu lat i licznych aktualizacji wciąż pozostawia sporo do życzenia, co odczuwają zwłaszcza użytkownicy słabszych smartfonów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Facebook doczekał się lżejszej i szybszej wersji na Androida
(Materiały prasowe)
d4dcbij

Na Google Play właśnie wylądowała odchudzona wersja aplikacji stworzona specjalnie na potrzeby krajów rozwijających się, gdzie sieć 2. jest dominująca. Zajmująca zaledwie 252KB miejsca na smartfonie aplikacja przypomina swym wyglądem Facebooka sprzed kilku lat - nie ma tu dostępu do aplikacji, reklam i "samoodpalających" się filmików wideo. Zamiast tego aplikacja szybko się ładuje, daje dostęp do powiadomień, czatu i umożliwia dzielenie się oraz przeglądanie zdjęć. Innymi słowy wszystko co jest nam najbardziej potrzebne.

Przypuszczam, że wielu z was z miejsca zamieniłoby aplikację. Niestety oficjalnie jest ona na razie dostępna tylko w Bangladeszu, Afryce Południowej, Sudanie, Zimbabwe, Wietnamie i Nepalu. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by wyszukać w sieci plików APK. Pamiętajcie jednak, że takie instalacje przeprowadzacie na własną odpowiedzialność.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Cynagoen chce usunąć Google z Androida

d4dcbij

Podziel się opinią

Share
d4dcbij
d4dcbij
Więcej tematów