Trwa ładowanie...
d3piykm

Facebook: dobór reklam na podstawie numeru telefonu

Czy kiedy logujecie się na Facebooka, sieć społecznościowa molestuje was o aktualizację „informacji dotyczących bezpieczeństwa”, takich jak na przykład numer telefonu? Cóż, nie tylko w tym celu zostaną one wykorzystane – można spodziewać się nowej fali reklam.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Facebook: dobór reklam na podstawie numeru telefonu
(Gizmodo.pl)
d3piykm

Przedstawiciele Facebooka potwierdzili, że w najbliższym czasie sieć społecznościowa uruchomi nową usługę dla reklamodawców. Nie będą oni mieli bezpośredniego dostępu do naszych danych, ale i tak da im ona całkiem sporo nowych możliwości targetowania reklam.

Nowa funkcjonalność działać ma w ten sposób. Przypuśćmy, że podajesz swojego maila lub numer telefonu w sklepie internetowym. Przedsiębiorstwo będzie teraz miało możliwość wgrania zebranej w ten sposób bazy danych do Facebooka, gdzie dane zostaną automatycznie zanonimizowane. Anonimowe dane uzyskane od przedsiębiorcy zostaną następnie porównane z bazą danych Facebooka, który wychwyci powtarzające się numery telefonów czy adresy email. W ten sposób powstanie lista użytkowników, którzy korzystali z usług przedsiębiorcy, który teraz będzie mógł skierować swój przekaz bezpośrednio do nich lub do konkretnych grup demograficznych spośród tego zbioru.

Ta dodatkowa opcja targetowania testowana jest już od jakiegoś czasu przez wybrane instytucje finansowe. Przedstawiciele Facebooka twierdzą, że dzięki niej udało się podwoić bazę fanów danej instytucji w ciągu dwóch tygodni. Nowa funkcjonalność zostanie oficjalnie uruchomiona w przyszłym tygodniu.

Dołącz do nas na Facebooku

d3piykm

Podziel się opinią

Share
d3piykm
d3piykm
Więcej tematów