Exhale Fan - trąba powietrzna w twoim domu

Exhale Fan - trąba powietrzna w twoim domu09.07.2013 11:08
Exhale Fan - trąba powietrzna w twoim domu
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Wiatraki sufitowe nie zmieniały się przez prawie sto lat swojego istnienia. Powiew świeżości na ten rynek wnieść ma Exhale Fan - bezłopatkowy wentylator, który potrafi wywołać niewielkie tornado w domu użytkownika.

288759816703391891
Źródło zdjęć: © (fot. Materiały prasowe)

Zamiast korzystać z tradycyjnych łopatek, projektanci Exhale Fan wyposażyli swoje urządzenie w obracające się dyski. Dzięki temu rozwiązaniu powiew nie jest kierowany w dół, a płynnie rozchodzi się po całej powierzchni pomieszczenia. Efekt? Powietrze jest równomiernie wymieszane, w zasięgu urządzenia nie występują zimne i ciepłe punkty.

Brak łopatek pozwolił też zmniejszyć hałas emitowany przez urządzenie w trakcie pracy - poziom dźwięku ma nie przekraczać 3. dB na najniższych i 43 dB na maksymalnych obrotach. Użytkownik ma do wyboru 6 poziomów prędkości.

Projekt sfinansowany został bezpośrednio przez zainteresowanych wynalazkiem użytkowników portalu Indiegogo. Exhale Fan wejdzie do sprzedaży w sierpniu, a jego cena wynosić będzie od 1700 do 2000 złotych, w zależności od wybranego koloru.

PS, WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)