Exhale Fan - trąba powietrzna w twoim domu

Exhale Fan - trąba powietrzna w twoim domu
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

09.07.2013 11:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wiatraki sufitowe nie zmieniały się przez prawie sto lat swojego istnienia. Powiew świeżości na ten rynek wnieść ma Exhale Fan - bezłopatkowy wentylator, który potrafi wywołać niewielkie tornado w domu użytkownika.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Zamiast korzystać z tradycyjnych łopatek, projektanci Exhale Fan wyposażyli swoje urządzenie w obracające się dyski. Dzięki temu rozwiązaniu powiew nie jest kierowany w dół, a płynnie rozchodzi się po całej powierzchni pomieszczenia. Efekt? Powietrze jest równomiernie wymieszane, w zasięgu urządzenia nie występują zimne i ciepłe punkty.

Brak łopatek pozwolił też zmniejszyć hałas emitowany przez urządzenie w trakcie pracy - poziom dźwięku ma nie przekraczać 3. dB na najniższych i 43 dB na maksymalnych obrotach. Użytkownik ma do wyboru 6 poziomów prędkości.

Projekt sfinansowany został bezpośrednio przez zainteresowanych wynalazkiem użytkowników portalu Indiegogo. Exhale Fan wejdzie do sprzedaży w sierpniu, a jego cena wynosić będzie od 1700 do 2000 złotych, w zależności od wybranego koloru.

PS, WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)