European Rover Challenge 2015 - wielki sukces Kanadyjczyków. Polacy na podium

Zwycięstwem kanadyjskiego zespołu z University of Saskatchewan zakończyły się zawody łazików marsjańskich, które w miniony weekend odbyły się w Podzamczu pod Chęcinami. Była to największa tego typu impreza w historii. Dobrym rezultatem mogą się pochwalić również Polacy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
European Rover Challenge 2015 - wielki sukces Kanadyjczyków. Polacy na podium
(WP)


Podczas dwudniowej rywalizacji ekipy 26 drużyn musiały pokazać sprawność zaprojektowanych i skonstruowanych przez siebie łazików w czterech konkurencjach. Miały w ten sposób udowodnić, że ich roboty byłyby w stanie z powodzeniem wypełnić marsjańską misję.

Do zadań należało zebranie próbek skał i gleby, przełączenie kontrolek reaktora, podniesienie umieszczonego w kraterze przedmiotu i przetransportowanie go na oznaczone miejsce oraz dojechanie do trzech wyznaczonych punktów „na ślepo” - wyłącznie z użyciem GPS-u. To właśnie ta ostatnia konkurencja sprawiła najwięcej trudności uczestnikom. Każdy z zespołów miał również dodatkowo zadanie przeprowadzenia prezentacji, w trakcie której opowiadał o swojej konstrukcji.

Zwycięski łazik podczas wykonywania zadania z podnoszeniem przedmiotu (fot. WP)
Podziel się


Cała rywalizacja ze względu na liczbę zakwalifikowanych drużyn trwała aż dwa dni. Ostatecznie zwycięzcy okazali się Kanadyjczycy z University of Saskatchewan Space Design Team. Również z Kanady jest zespół McGill Robotics - zdobywcy trzeciego miejsca. Drugie zaś należy do Polaków z Politechniki Białostockiej. Gratulujemy! Poza zawodami podczas dwóch dni imprezy można było uczestniczyć w szeregu dodatkowych atrakcji, a także wysłuchać rozmów z Andym Weirem - autorem „Marsjanina” oraz gościem specjalnym wydarzenia Dr. Harrisonem Schmittem, uczestnikiem misji Apollo 17 i ostatnim człowiekiem na Księżycu.Obszerna relacja już wkrótce.


DG

1. miejsce - University of Saskatchewan Space Design Team, Kanada (fot. WP)
Podziel się
2. miejsce -
Podziel się
3. miejsce - McGill Robotics, Kanada (fot. WP)
Podziel się
Zwycięski zespół i ich konstrukcja (fot. WP)
Podziel się
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.