Euro 2016: aplikacja SAIP ostrzeże przed terrorystami

Strona głównaEuro 2016: aplikacja SAIP ostrzeże przed terrorystami
09.06.2016 14:02
Euro 2016: aplikacja SAIP ostrzeże przed terrorystami
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Specjalną aplikację, której zadaniem będzie ostrzeganie turystów przed potencjalnym zagrożeniem terrorystycznym przygotowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Francji

Specjalną aplikację, której zadaniem będzie ostrzeganie turystów przed potencjalnym zagrożeniem terrorystycznym przygotowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Francji.

Zamachy terrorystyczne z końca 201. r. rzuciły się cieniem na rozpoczynające się 10 czerwca mistrzostwa Europy w piłce nożnej Euro 2016. Wielu specjalistów od bezpieczeństwa publicznego ostrzegało i cały czas ostrzega, że podczas piłkarskiego święta może dojść do zamachu terrorystycznego. Do tego nieprzerwanie, od ostatnich zamachów w Paryżu, na terenie całej Francji cały czas trwa stan wyjątkowy.

288768504952600723

Aby fani piłki nożnej poczuli się bezpieczniej, francuskie MSW opracowało specjalną aplikację o nazwie SAIP (système d'alerte et d'information des populations). Aplikacja, która działa w języku francuskim jak i angielskim, ma zadanie informować o zagrożeniach w danym rejonie kraju.

Jak to działa? Wystarczy, że kibic piłkarski pobierze aplikację SAIP z AppStore, bądź Google Play, po jej uruchomieniu zezwoli na korzystanie przez program z lokalizacji urządzenia, a w zamian będzie informowany o zaistniałych zagrożeniach w jego okolicy. SAIP prócz ostrzegania również radzi, jak należy postępować w razie zagrożenia oraz podpowiada dokąd można udać się po pomoc.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)