ycipk-21v0q4

Ericsson: smartfony pomagają zacieśniać więzy rodzinne

Ericsson przygotował raport na temat wpływu technologii komunikacyjnych na życie amerykańskich rodzin. Opisuje on sposoby kontaktu pomiędzy członkami rodziny, zarówno bezpośredniego, jak i tego przy użyciu urządzeń mobilnych oraz daje obraz zmian w życiu rodziny spowodowanych rozwojem technologii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Producenci smartfonów niechętnie dzielą się danymi dotyczącymi ich sprzedaży. Podają najwyżej ogólnikowe wartości dotyczące poszczególnych regionów, a i to tylko wtedy, kiedy uważają, że mają czym się pochwalić. Oszacowanie, który telefon jest faktycznie najpopularniejszy na świecie jest więc niezmiernie trudne. Co nie znaczy, że nie można i nie warto próbować.

Ciekawym przyczynkiem do tego może być coroczny ranking firmy Krusell. Ocenia ona popularność telefonów na podstawie… liczby ochronnych obudów, jaką udało jej się sprzedać do poszczególnych modeli. Metodę tą można uznać za dość kontrowersyjną – świadczyć może bowiem nie tyle o tym, jakim powodzeniem cieszą się poszczególne modele, co o strachu, jaki odczuwają użytkownicy przed ich zniszczeniem. Wiadomo więc, że w przewadze będą tu droższe, topowe modele. Ale z drugiej strony jest ona o tyle lepsza od jakichkolwiek rankingów sprzedaży, że mówi nie tylko o aparatach kupionych w danym roku, ale o wszystkich, jakie znajdują się aktualnie w użytku.  Z całą pewnością warto więc zapoznać się z wynikami tego zestawienia.
Producenci smartfonów niechętnie dzielą się danymi dotyczącymi ich sprzedaży. Podają najwyżej ogólnikowe wartości dotyczące poszczególnych regionów, a i to tylko wtedy, kiedy uważają, że mają czym się pochwalić. Oszacowanie, który telefon jest faktycznie najpopularniejszy na świecie jest więc niezmiernie trudne. Co nie znaczy, że nie można i nie warto próbować. Ciekawym przyczynkiem do tego może być coroczny ranking firmy Krusell. Ocenia ona popularność telefonów na podstawie… liczby ochronnych obudów, jaką udało jej się sprzedać do poszczególnych modeli. Metodę tą można uznać za dość kontrowersyjną – świadczyć może bowiem nie tyle o tym, jakim powodzeniem cieszą się poszczególne modele, co o strachu, jaki odczuwają użytkownicy przed ich zniszczeniem. Wiadomo więc, że w przewadze będą tu droższe, topowe modele. Ale z drugiej strony jest ona o tyle lepsza od jakichkolwiek rankingów sprzedaży, że mówi nie tylko o aparatach kupionych w danym roku, ale o wszystkich, jakie znajdują się aktualnie w użytku. Z całą pewnością warto więc zapoznać się z wynikami tego zestawienia. (Jon Fingas / CC)
ycipk-21v0q4

Dane zostały zgromadzone w drodze wywiadów grupowych z rodzicami mieszkającymi w rejonie San Francisco. Raport uzupełniony został o badanie internetowe zrealizowane na tysiącu rodzin z terenu Stanów Zjednoczonych.

W sytuacji kiedy obydwoje rodziców pracuje, wszyscy członkowie rodziny spędzają poza domem 9-10 godzin każdego dnia. Dlatego pojawia się potrzeba efektywnej organizacji czasu. Przeważająca część amerykańskich dzieci dostaje swój pierwszy smartfon w wieku 11 lat. Właśnie to urządzenie odgrywa największą rolę w planowaniu życia rodzinnego.

Większość ankietowanych przyznaje, że dzięki smartfonom łatwiej jest zaplanować każdy dzień tygodnia dla całej rodziny i usprawnić codzienny kontakt, szczególnie między rodzicami, a dziećmi.

ycipk-21v0q4

Oba pokolenia różnią się preferowanym sposobem kontaktu. Jednak do komunikacji między rodzicami i dziećmi coraz rzadziej wykorzystywane są połączenia głosowe. Zastępują je wiadomości tekstowe. Ich udział w codziennej komunikacji zwiększa się od roku 2014. Wiadomości tekstowe dają pewność, że przekaz łatwo i w niezmienionej formie dotrze do wszystkich członków rodziny.

Z badania wynika, że umiejętne wykorzystanie technologii, w tym wypadku smartfonów, może pomóc rodzinom w organizacji życia. 82% rodzin przepytanych przez Ericssona przyznaje, że dzięki smartfonom są w stanie lepiej zarządzać swoimi aktywnościami, tak aby spędzać więcej czasu w gronie rodziny.

Większość rodziców ustanawia własne zasady dotyczące używania telefonów przez ich dzieci. W prawie połowie ankietowanych rodzin (46 proc.) dzieci mogą korzystać ze smartfonów w określonych porach dnia, najczęściej wieczorami i podczas weekendu. Za to 72 proc. rodziców stosuje konfiskatę telefonu jako rodzaj kary, nawet gdy utrudnia to kontakt dzieckiem.
Rodzice także monitorują swoje pociechy. 6. proc. przyznaje się do namierzania telefonu, 60 proc. do kontroli sieciowych ustawień prywatności. 56 proc. limituje dostęp do aplikacji, a 42 proc. monitoruje wysyłane i odbierane wiadomości.

ycipk-21v0q4
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-21v0q4

ycipk-21v0q4
ycipk-21v0q4