Ericsson i ZTE zakończyły spór patentowy

Ericsson i ZTE zakończyły spór patentowy
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos

26.01.2012 10:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ericsson poinformował o zakończeniu sporu patentowego z ZTE, dotyczącego naruszenia kilku jego patentów związanych z technologiami komórkowymi GSM i 3G/UMCS.

Ericsson poinformował o zakończeniu sporu patentowego z ZTE, dotyczącego naruszenia kilku jego patentów związanych z technologiai komórkowymi GSM i 3G/UMCS.

Podpisanie porozumienia kończy spór pomiędzy obydwiema firmami. Ich efektem było wniesienie w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Włoszech przez Ericssona powództwa sądowego przeciwko ZTE.

Ericsson poinformował, że obydwie firmy podpisały globalną umowę o wzajemnym udzielaniu licencji oraz uzgodniły, że wycofają wszystkie powództwa sądowe. Stało się tak po podpisaniu umowy o wzajemnych opłatach licencyjnych, która zgodna jest z zasadami uczciwych, rozsądnych i niedyskryminujących (ang. Fair, Reasonable and Non-Discriminatory - FRAND) kompensacji za dostęp do części portfela patentów firmy Ericsson.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że według przedstawicieli spółki _ Ericsson ma największy w branży portfel patentów, obejmujący ponad 27 000 pozycji. Każda firma, która sprzedaje urządzenia lub systemy mobilne, musi mieć licencję udzieloną przez firmę Ericsson _.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)