Era G1 - telefon z systemem Android już w lutym

Era G1 - telefon z systemem Android już w lutym

19.01.2009 23:30, aktual.: 20.01.2009 08:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Polska Telefonia Cyfrowa wprowadzi w lutym do sprzedaży telefon Era G1. Urządzenie funkcjonuje pod kontrolą systemu Android, opracowanego przez firmę Google.

Telefony T-Mobile G1 pracujące pod kontrolą systemu Google Android były oferowane dotychczas przez T-Mobile w USA i w Wielkiej Brytanii. Począwszy od pierwszego kwartału 200. roku urządzenia trafią do pięciu kolejnych państw, wśród których poza Polską znalazły się Niemcy, Austria, Czechy i Holandia.
W Polsce telefon wprowadzi do swej oferty Polska Telefonia Cyfrowa, operator sieci Era. Urządzenie będzie nosić nazwę Era G1. Zapewni możliwość korzystania z kilkuset aplikacji zgromadzonych w ramach platformy Android Market. Za jego pośrednictwem uzyskamy też dostęp do wyszukiwarki Google, serwisu Google Maps, poczty GMail i filmów zgromadzonych w YouTube.

Obraz
© Telefon G1 z Androidem (fot. IDG)

Do atutów produktu należy zaliczyć ekran dotykowy, klawiaturę QWERTY, odbiornik GPS, akcelerometr, aparat fotograficzny o rozdzielczości 3,2 megapikseli oraz możliwość szybkiego przesyłania danych w oparciu o technologie HSDPA ( 7,2 Mb/s ), HSUPA ( 2,0 Mb/s ) oraz Wi-Fi.

Operator sieci Era nie ujawnił informacji na temat ceny urządzenia i związanych z nim pakietów usług telekomunikacyjnych.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)