Trwa ładowanie...
d19iapm

Emotikony w "realnym świecie". Ohydne potwory

Sztuczna inteligencja jest świetna w generowaniu obrazów ludzkiej twarzy. Przykładem tego jest algorytm zdolny do przerobienia totalnie rozpikselowanego zdjęcia twarzy, na zdjęcie pokazujące potencjalnie realny wygląd. Jednak ktoś wpadł na pomysł innego zastosowania.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sztuczna inteligencja przemieniła emoji w potwory.
Sztuczna inteligencja przemieniła emoji w potwory. (WP.PL)
d19iapm

Oryginalnie tego typu algorytmy mogą być używane, np. do uzyskania wyraźnego obrazu twarzy zarejestrowanej na słabej jakości monitoringu.

Można jednak zrobić z tym coś dużo mniej poważnego.

Czytaj też: Emoji coraz częściej jako dowody w sądzie. Sędziowie nawet nie wiedzą, co oznaczają

Potworne emoji

Ekspert sztucznej inteligencji Jonathan Fly zauważył, że emoji z Twittera mają idealny rozmiar dla algorytmu usuwania rozmazań, więc wprowadził je do systemu i wynikami podzielił się… na Twitterze.

d19iapm

I trzeba przyznać, że są one niepokojące:

Algorytm wygenerował kolekcję makabrycznych wizerunków. Nie ma się co dziwić – został stworzony po to, żeby odwzorowywać ludzkie twarze, a większość z tych emoji, jednak mocno odbiega od nich wyglądem.

Najbardziej przerażające są wersje tych emoji, które nie miały kompletnie żadnych "ludzkich" elementów. Na nich algorytm dokonał najbardziej swobodnej interpretacji i efektem jest na przykład… pizza z ludzkimi ustami zamiast pepperoni. Jest to obraz na tyle przerażająco-kiczowaty, że można by powiedzieć: "Twórcy horrorów klasy B, do dzieła!"

Czytaj też: Zapytałem Facebooka, czym się różni kobiecy sutek od męskiego

d19iapm

Podziel się opinią

Share
d19iapm
d19iapm
Więcej tematów