Trwa ładowanie...
d199ctk

Elon Musk z problemami w Tesli. Model 3 na celowniku w USA

Organ powołany do czuwania nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym na terenie USA wystosował jeszcze w 2018 roku (dopiero teraz upubliczniony) list do firmy Elona Muska w sprawie braku przestrzegania zaleceń bezpieczeństwa. Chodzi o samochód Tesla Model 3.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tesla Model 3 firmy Elona Muska na celowniku NHTSA
Tesla Model 3 firmy Elona Muska na celowniku NHTSA (Materiały prasowe)
d199ctk

Sama Tesla reklamuje swoje samochody Model 3 jako mające najniższe prawdopodobieństwo uszkodzenia ciała z testowanych przez NHTSA (National Highway Traffic Safety Administration). Administracja bezpieczeństwa ruchu drogowego żąda wyjaśnień w sprawach dotyczących kilku wypadków z udziałem maszyn Tesla Model 3 ze stajni koncernu Elona Muska.

Tesla 3 jednak nie tak bezpieczna?
Negatywne dla Tesli jest też to, że NHTSA oskarża firmę Elona Muska o nielegalne i naruszające prawo antymonopolowe działania, w końcu oświadczenie o tak znakomitym bezpieczeństwie aut ze strony Tesli jest według NHTSA niezgodne z prawdą. Administracja przypuszcza, że przy projektowaniu pojazdów Tesli nie przestrzegano zaleceń NHTSA.

Co więcej NHTSA nie chce, aby Tesla korzystała podczas działań reklamowych i prezentacji ze szczegółowych wyników badań zderzeniowych, które prowadzi sama NHTSA. To o tyle ciekawe, że dane te są oficjalnie i publicznie dostępne na stronach regulations.gov. Administracja bezpieczeństwa ruchu drogowego domaga się wykorzystywania innego typu oznaczeń przez Teslę w kwestii rankingu bezpieczeństwa np. pięciostopniowego systemu gwiazdek.

d199ctk

Podziel się opinią

Share

d199ctk

d199ctk
Więcej tematów