Trwa ładowanie...
ycipk-46wtr6

Elon Musk: SpaceX szykuje statek New Gen - może być dwa razy większy od Starship

Udany lot testowy Starhoppera zachęcił Elona Muska do snucia odważnych planów na przyszłość. Oczywiście swoimi przemyśleniami dzieli się na Twitterze, gdzie informuje o potencjalnych wymiarach nowego statku kosmicznego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Elon Musk - nowy model statku kosmicznego.
Elon Musk - nowy model statku kosmicznego. (Shutterstock.com, Fot: IrinaK)
ycipk-46wtr6

Niedawno statek kosmiczny Starhopper SpaceX zakończył długo planowany testowy start. Tego samego dnia, Elon Musk zachęcony swoim sukcesem spekulował na Twitterze, jak może wyglądać przyszła odsłona statku kosmicznego.

Obecna wersja – Starhopper, który był testowany pod kątem komercyjnych podróży na Marsa, posiada średnicę 9 metrów. Zgodnie z tym, co Musk zapowiedział na Twitterze, nowy statek kosmiczny może mieć szerokość nawet 18 metrów. Oznacza to, że będzie dwa razy większy od Starhopper.

ycipk-46wtr6

SpaceX: projekt nowego statku kosmicznego

Zakładając, że projektanci z SpaceX zachowają podobną skalę budując New Gen, bardzo prawdopodobne, że jego wysokość również zostanie podwojona. Przyszły model statku kosmicznego mógłby wówczas osiągnąć wysokość 240 metrów.

Według nieoficjalnych doniesień, poderwanie tak dużego statku kosmicznego z ziemi wymagałoby użycia ponad 100 silników Raptor. Projekt zapowiada się więc jako bardzo kosztowny.

Źródło: Newsweek

ycipk-46wtr6

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-46wtr6

ycipk-46wtr6
ycipk-46wtr6