Trwa ładowanie...

Elon Musk: SpaceX szykuje statek New Gen - może być dwa razy większy od Starship

Udany lot testowy Starhoppera zachęcił Elona Muska do snucia odważnych planów na przyszłość. Oczywiście swoimi przemyśleniami dzieli się na Twitterze, gdzie informuje o potencjalnych wymiarach nowego statku kosmicznego.
Share
Elon Musk - nowy model statku kosmicznego.
Elon Musk - nowy model statku kosmicznego. Źródło: Shutterstock.com, Fot: IrinaK
d1gzz26

Niedawno statek kosmiczny Starhopper SpaceX zakończył długo planowany testowy start. Tego samego dnia, Elon Musk zachęcony swoim sukcesem spekulował na Twitterze, jak może wyglądać przyszła odsłona statku kosmicznego.

Obecna wersja – Starhopper, który był testowany pod kątem komercyjnych podróży na Marsa, posiada średnicę 9 metrów. Zgodnie z tym, co Musk zapowiedział na Twitterze, nowy statek kosmiczny może mieć szerokość nawet 18 metrów. Oznacza to, że będzie dwa razy większy od Starhopper.

d1gzz26

SpaceX: projekt nowego statku kosmicznego

Zakładając, że projektanci z SpaceX zachowają podobną skalę budując New Gen, bardzo prawdopodobne, że jego wysokość również zostanie podwojona. Przyszły model statku kosmicznego mógłby wówczas osiągnąć wysokość 240 metrów.

Według nieoficjalnych doniesień, poderwanie tak dużego statku kosmicznego z ziemi wymagałoby użycia ponad 100 silników Raptor. Projekt zapowiada się więc jako bardzo kosztowny.

Źródło: Newsweek

d1gzz26

Podziel się opinią

Share
d1gzz26
d1gzz26
Więcej tematów