Trwa ładowanie...
ycipk-4b6you

Elon Musk: SpaceX i Falcon 9 z nową misją. Start obejrzymy na żywo online

Start najnowszej misji rakiety Falcon 9 zaplanowano na 17 grudnia, o 1:10 czasu polskiego. Start będzie można obejrzeć na żywo, o ile pogoda nie przeszkodzi SpaceX w rozpoczęciu misji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Start nowej misji SpaceX już dziś w nocy
Start nowej misji SpaceX już dziś w nocy (Youtube.com)
ycipk-4b6you

To już kolejna misja SpaceX, w której udział bierze rakieta Falcon 9. Tym razem w kosmos zostanie wyniesiony satelita telekomunikacyjny JCSAT-18/Kacific1, który będzie zsynchronizowany z GTO. Start rakiety będzie miał miejsce dzisiaj w nocy - 17 grudnia o 1:10 i można go obejrzeć poniżej:

Satelita, które SpaceX wyniesie na geosynchroniczną orbitę transferową, będzie współdzielony przez firmy SKY Perfect JSAT oraz Kacific Broadband Satellites. Został zbudowany przez Boeinga a jego czas pracy zaplanowany jest na 15 lat. Firma Elona Muska nie przewiduje problemów podczas jutrzejszego startu, jednak SpaceX podkreśla, że jeśli pogoda ulegnie zmianie, satelita może wystartować w innym terminie.

ycipk-4b6you

Przypominamy, że jest to jedna z ostatnich misji SpaceX w tym roku. Firma skupia się również na przyspieszeniu prac nad prototypem Starship Mk3, ponieważ w tym miesiącu Elon Musk przyznał, że poprzednie prototypy nie będą jednak latać. W związku z tym zaszło również sporo zmian personalnych w SpaceX, a większość pracowników z bazy na Florydzie została przeniesiona do Teksasu.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-4b6you

ycipk-4b6you
ycipk-4b6you