Trwa ładowanie...
d1mgjlq

Elon Musk nazwał go pedofilem. Szef Tesli i SpaceX nie musi płacić odszkodowania

Elon Musk "odzyskał wiarę w ludzkość" po tym, gdy sąd uznał, że nie musi zapłacić prawie 200 mln dol. odszkodowania. Sąd stanął po stronie założyciela Tesli i SpaceX.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Elon Musk i Vernon Unsworth spotkali się w sądzie
Elon Musk i Vernon Unsworth spotkali się w sądzie (flickr.com)
d1mgjlq

Sąd w Los Angeles uznał, że Elon Musk nie musi wypłacać odszkodowania za nazwanie nurka "pedofilem". Według ławy przysięgłych taka obelga nie wyrządziła 64-letniemu nurkowi rzeczywistej szkody. Wyrok był jednomyślny.

Początek sprawy sięga 23 czerwca 2018 roku, kiedy Vernon Unsworth biorący udział w akcji ratunkowej w Tajlandii wyśmiał pomoc, jaką zaoferował Elon Musk. Nurek twierdził, że zachowanie miliardera jest tylko na pokaz. W odpowiedzi na co Elon Musk nazwał Unswortha pedofilem ("pedo guy").

Musk następnie przeprosił, nazywając siebie pie.....nym idiotą, jednak sprawa i tak trafiła do sądu. Brytyjczyk domagał się 190 mln dol. odszkodowania. Adwokat Muska przyjął nietypową linię obrony, twierdząc, że nazwanie kogoś pedofilem jest normalne podczas kłótni Potwierdza to stanowisko, jakie przyjął Elon Musk już wcześniej. Twierdził, że w RPA, z którego pochodzi, nazwanie kogoś pedofilem to obelga, która często pada w kłótni i nie miał on na myśli, że Unsworth ma kontakty seksualne z dziećmi.

d1mgjlq

Elon Musk po decyzji sądu przyznał, że "odzyskał wiarę w ludzkość". Z kolei Vernon Unsworth stwierdził, że akceptuje decyzję ławy przysięgłych i nie zamierza składać apelacji.

Zobacz też: PKP opóźnia przyspieszenie pociągów. 200 km/h dopiero w 2020 roku

d1mgjlq

Podziel się opinią

Share

d1mgjlq

d1mgjlq
Więcej tematów