Elektronika noszona wejdzie nam w krew

Elektronika noszona wejdzie nam w krew

Elektronika noszona wejdzie nam w krew
Źródło zdjęć: © chip.pl
28.01.2016 11:15, aktualizacja: 28.01.2016 12:35

Często zastanawiamy się, jak będzie wyglądać nasze życie w przyszłości. Co się zmieni, z jakiej technologii będziemy korzystać, jak ułożą się losy światowych gigantów (internetowych, technologicznych, a nawet politycznych). Konsumenci coraz większą rolę przywiązują do poprawy swojego zdrowia i samopoczucia, najczęściej przy użyciu elektroniki noszonej (ang. wearables). Często jednak urządzenia te są postrzegane jako wizualnie nieatrakcyjne lub niepraktyczne w codziennym użytkowaniu. Przynajmniej w Polsce.

Często zastanawiamy się, jak będzie wyglądać nasze życie w przyszłości. Co się zmieni, z jakiej technologii będziemy korzystać, jak ułożą się losy światowych gigantów (internetowych, technologicznych, a nawet politycznych). Konsumenci chcą poprawić swoje zdrowie i samopoczucie, wybierają do tego m.in. tak zwaną elektronikę noszoną (ang. wearables). Niejednokrotnie jednak urządzenia te są postrzegane jako wizualnie nieatrakcyjne lub niepraktyczne w codziennym użytkowaniu. Przynajmniej w Polsce.

Mając na uwadze wypowiedzi respondentów, następna generacja sprzętu monitorującego stan zdrowia może przestać być zakładana na ciało. Możliwe będzie umieszczenie go wewnątrz ludzkiego organizmu. Tzw. _ internables _ mają początkowo mieć podobne zastosowanie co dzisiejsze urządzenia elektroniki noszonej. Połowa użytkowników smartfonów wierzy, że wewnętrzne czujniki już za trzy lata będą w stanie informować swoich posiadaczy o ich stanie zdrowia. A to dopiero początek.

Ośmiu na dziesięciu posiadaczy smartfonów chce wykorzystywać technologię do ulepszenia percepcji zmysłowej i możliwości poznawczych - w czołówce obszarów do poprawy znalazły się wzrok, pamięć i słuch. Znaczna część respondentów chce również poprawić swoje zdolności motoryczne a ponad połowa poprawić przy tym swoje zdolności komunikacyjne.

Badanie wykazało, że co trzeci z nich jest zainteresowany implantami rozszerzającymi wzrok i słuch za pomocą informacji pochodzących z Internetu. Najbliższe lata pokażą, czy _ wearables _ przekształcą się w _ internables _.

Wnioski zawarte w raporcie _ 10 Hot Consumer Trends for 2016 _ pochodzą z ConsumerLab, globalnego program badawczego firmy Ericsson. Dotyczą szerokiego zakresu opinii konsumentów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)