Trwa ładowanie...
holderName

Elektroniczny system wskaże, gdzie zaparkować w Łodzi

Wkrótce na kilku łódzkich ulicach pojawią się specjalne czujniki, a także tablice informujące o wolnych miejscach parkingowych. Dzięki takiemu systemowi kierowcy jeszcze przed wjazdem na ulice będą wiedzieli, czy warto szukać tam miejsca do zaparkowania.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Elektroniczny system wskaże, gdzie zaparkować w Łodzi
(SXC.hu)
holderName

Jak poinformował w poniedziałek PAP rzecznik Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi Wojciech Kubik, pierwsze testowe rozwiązania pojawić się mają w ciągu najbliższych dni na ul. Próchnika/Rewolucji 190. r. na odcinku od ul. Zachodniej do Wschodniej i na ul. Roosevelta w centrum miasta.

Zamontowane zostaną na nich specjalne czujniki, a także pojawią się elektroniczne tablice informujące o wolnych miejscach parkingowych.

"Dzięki tablicom kierowcy jeszcze przed wjazdem na te ulice będą wiedzieli, czy warto szukać tam miejsca do zaparkowania. Tablice będą informować o liczbie miejsc ogólnodostępnych, a także osobno o wolnych miejscach dla osób niepełnosprawnych" - zapowiedział Kubik.

holderName

System oparty jest o specjalne czujniki tzw. grzybki, które "wyczuwają" stojący nad nimi samochód. "Informacje natychmiast przekazywane są do całego systemu, a ten wyświetla na tablicy informacje o liczbie wolnych miejsc parkingowych" - wyjaśnił rzecznik.

Czujniki są zasilane bateriami, które powinny wystarczyć nawet na siedem lat.

Nowe rozwiązanie będzie na razie testowane, a firma, która obsługuje ten system, zamontuje go za darmo (szacunkowy koszt wprowadzenia systemu na tych kilku ulicach to ok. 11. tys. zł).

Według Kubika, jeśli takie rozwiązanie się sprawdzi, to niewykluczone, że jeszcze przed wakacjami ZDiT ogłosi przetarg na wdrożenie systemu informacji o wolnych miejscach parkingowych, który objąłby wszystkie przecznice głównej ulicy miasta - Piotrkowskiej - na odcinku od al. Piłsudskiego do placu Wolności.

Wideorejestratory w świetnych cenach! Kliknij i sprawdź najpopularniejsze oferty!

holderName

Podziel się opinią

Share
holderName
holderName
Więcej tematów