WP

Eksperyment z jedzeniem i smartfonem. Zgadnij, co było ważniejsze

Naukowcy z Uniwersytetu w Buffalo przeprowadzili eksperyment z udziałem 76 studentów. Celem badania było sprawdzenie, co było ważniejsze - jedzenie czy smartfon. Wyniki eksperymentu są zadziwiające.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Uzależnienie od smartfonów jest poważnym zagrożeniem dla zdrowia
Uzależnienie od smartfonów jest poważnym zagrożeniem dla zdrowia (Fotolia)
WP

Studentów poddano dwuetapowemu badaniu. Pierwszym elementem było pozbawienie ich dostępu do jedzenia na trzy godziny. Następnie, przez dwie godziny nie mieli dostępu do swoich smartfonów, które pozwalają połączyć się z internetem.

Po zakończeniu obu etapów badań, studenci zostali poproszeni o wybranie jednego z dwóch zestawów zadań logicznych. Prawidłowe rozwiązanie dawało możliwość czasowego otrzymania telefonu lub zjedzenia niewielkiego posiłku.

Jaki był wybór studentów? Po kilkugodzinnej sesji wszyscy studenci wykazali większe zainteresowanie możliwością dostania się do swoich telefonów, niż smakowitym posiłkiem.

WP

"Wiedzieliśmy, że motywacja prowadząca do odzyskania dostępu do telefonu będzie silna, nie spodziewaliśmy się jednak, że znacznie przekroczy zainteresowanie jedzeniem" stwierdziła prowadząca badania psycholog kliniczna Sara O'Donnell.

Młodzi ludzie są zdecydowanie bardziej skłonni do korzystania z internetu, mimo świadomości konsekwencji fizycznych. Zdaniem zespołu naukowców, ciągłe korzystanie ze smartfonów może doprowadzić do bardzo negatywnej utraty zdrowia psychicznego jak i fizycznego. Najlepszym dowodem jest to, że chęć dostępu do telefonu przełamała nawet potrzebę posiłku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Cybersejf: Dostałeś takiego maila? Nie otwieraj go pod żadnym pozorem

WP

Źródło: PAP

Polub WP Tech
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP