ycipk-461sp3

eKlepsydra, czyli elektroniczne powiadomienia pogrzebowe. Oto nekrolog XXI wieku

Znane wszystkim papierowe nekrologi mogą wkrótce odejść w zapomnienie. Na rynku jest dostępne rozwiązanie na miarę XXI wieku – nekrolog w formie elektronicznej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nekrologi w formie elektronicznej to przyszłość?
Nekrologi w formie elektronicznej to przyszłość? (Getty Images)
ycipk-461sp3

W Kielcach odbywają się targi branży pogrzebowej i cmentarnej o chwytliwej nazwie Necroexpo. Podobnie, jak w przypadku wszystkich innych spotkań tego typu, dla wystawców jest to okazja do zaprezentowania swoich nowych technologii i produktów. Jednym z nich jest eKlepsydra.

To internetowa usługa, która może z czasem wyprzeć papierowe nekrologi. Daje bowiem możliwość utworzenia elektronicznej informacji o śmierci bliskiej osoby, a następnie wysłania jej do zainteresowanych. Adresaci otrzymają wiadomość SMS z linkiem do spersonalizowanej strony internetowej, na której będą dostępne informacje o zmarłym oraz ceremonii pogrzebowej.

ycipk-461sp3

Elektroniczny nekrolog to nie tylko dane zmarłego i zaplanowana data pogrzebu. Jak tłumaczą twórcy, informacje w nim zawarte można w prosty sposób edytować, dodając między innymi zdjęcie zmarłego, czy dodatkowe prośby od rodziny (na przykład o nieskładanie kondolencji).

Ponadto można stąd zamówić kwiaty, a nawet zaplanować podróż na uroczystość dzięki integracji z Mapami Google. Twórcy eKlepsydry dodają, że poza nowoczesnym podejściem jest to także po prostu wygodna metoda, która może skrócić czas przygotowywania formalności związanych z pogrzebem.

Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-461sp3

ycipk-461sp3
ycipk-461sp3