Edward Snowden z trzyletnim pozwoleniem na pobyt w Rosji

Strona głównaEdward Snowden z trzyletnim pozwoleniem na pobyt w Rosji
11.08.2014 09:11
Edward Snowden z trzyletnim pozwoleniem na pobyt w Rosji
Źródło zdjęć: © Giznet.pl

Edward Snowden, któremu niedawno skończył się roczny azyl w Rosji, otrzymał trzyletnie prawo pobytu w tym kraju. O fakcie tym poinformował wczoraj rosyjski prawnik Snowdena Anatolij Kucherena.

- Pierwszego sierpnia otrzymał trzyletnie pozwolenie na pobyt - oświadczył Kucherena w rozmowie z Russia Today. Będzie mógł bez przeszkód podróżować po kraju oraz wyjeżdżać za granicę. Jego wyjazdy nie będą mogły jednak trwać dłużej niż trzy miesiące.

Kucherena dodał, że jego klient nie ubiegał się o azyl polityczny, który pozwoliłby mu zostać w Rosji na stałe. Zamiast tego za trzy lata najprawdopodobniej będzie starał się o przedłużenie pozwolenia na pobyt. Po pięciu latach stałego zamieszkania na terytorium Federacji Rosyjskiej będzie mógł się ubiegać o obywatelstwo.

Prawnik Snowdena stwierdził także, że jego klient jest zadowolony z pracy, którą obecnie wykonuje oraz cieszy się z tego, że może nadal zajmować się informatyką. Jego zarobki są podobno „odpowiednie”, a o jego bezpieczeństwo dba prywatna firma ochroniarska. Kucherena dodał także, że Snowden zamierza w niedalekiej przyszłości zorganizować konferencję prasową.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)