Trwa ładowanie...
holderName

Dzihadyści Państwa Islamskiego znowu atakują w sieci

Dżihadyści znowu uderzają we Francję. W nocy ze środy na czwartek hakerzy, podający się za członków tak zwanego Państwa Islamskiego zaatakowali francuską telewizję TV5 Monde oraz powiązane z nią serwisy internetowe.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dzihadyści Państwa Islamskiego znowu atakują w sieci
(PAP-Abaca / Balkis Press)
holderName

Efektem ataku było przerwanie programu emitowanego na antenie stacji oraz zablokowanie serwisów internetowych. Dyrektor generalny TV5 Monde, Yves Bigot , oświadczył, że przywracanie stron internetowych do normalnego stanu może nająć nawet kilka dni. Cyberprzestępcy opublikowali na Twitterze i stronie stacji rzekome dane osobowe francuskich żołnierzy zaangażowanych w akcje przeciwko Państwu Islamskiemu. Według agencji AFP, w internecie opublikowano też groźby kierowane do tych żołnierzy i ich rodzin:

"Żołnierze, trzymajcie się z daleka od Państwa Islamskiego! Wykorzystajcie szansę, by ratować swoje rodziny! Cyber-kalifat będzie kontynuował swój cyber-dżihad przeciwko wrogom Państwa Islamskiego"

Tuż po godzinie 6 rano większość serwisów TV5 Monde już działała, a wpisy zostały usunięte. Nie jest to pierwszy akt działalności cyberprzestępców z samozwańczego Państwa Islamskiego:

holderName

Państwo Islamskie zaatakowało Newsweeka

Hakerzy z ISIS przejęli konto dowództwa armii USA

holderName

Podziel się opinią

Share
holderName
holderName
Więcej tematów