ycipk-3ojaj5

Dzihadyści Państwa Islamskiego znowu atakują w sieci

Dżihadyści znowu uderzają we Francję. W nocy ze środy na czwartek hakerzy, podający się za członków tak zwanego Państwa Islamskiego zaatakowali francuską telewizję TV5 Monde oraz powiązane z nią serwisy internetowe.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dzihadyści Państwa Islamskiego znowu atakują w sieci
(PAP-Abaca / Balkis Press)
ycipk-3ojaj5

Efektem ataku było przerwanie programu emitowanego na antenie stacji oraz zablokowanie serwisów internetowych. Dyrektor generalny TV5 Monde, Yves Bigot , oświadczył, że przywracanie stron internetowych do normalnego stanu może nająć nawet kilka dni. Cyberprzestępcy opublikowali na Twitterze i stronie stacji rzekome dane osobowe francuskich żołnierzy zaangażowanych w akcje przeciwko Państwu Islamskiemu. Według agencji AFP, w internecie opublikowano też groźby kierowane do tych żołnierzy i ich rodzin:

"Żołnierze, trzymajcie się z daleka od Państwa Islamskiego! Wykorzystajcie szansę, by ratować swoje rodziny! Cyber-kalifat będzie kontynuował swój cyber-dżihad przeciwko wrogom Państwa Islamskiego"

Tuż po godzinie 6 rano większość serwisów TV5 Monde już działała, a wpisy zostały usunięte. Nie jest to pierwszy akt działalności cyberprzestępców z samozwańczego Państwa Islamskiego:

ycipk-3ojaj5

Państwo Islamskie zaatakowało Newsweeka

Hakerzy z ISIS przejęli konto dowództwa armii USA

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3ojaj5

ycipk-3ojaj5
ycipk-3ojaj5