Trwa ładowanie...

Dziewczynka wykorzystała palec śpiącej mamy do odblokowania telefonu i zrobiła zakupy za 250 dolarów

Okazuje się, że blokada telefonu za pomocą odcisku palca nie zapewnia stuprocentowego bezpieczeństwa. Zwłaszcza jeśli macie w domu 6-letniego hakera i zdarzy się wam zasnąć w jego obecności.

Share
Dziewczynka wykorzystała palec śpiącej mamy do odblokowania telefonu i zrobiła zakupy za 250 dolarów
Źródło: Fotolia, Fot: georgejmclittle
d45931u

Hakerzy najchętniej atakują z najmniej spodziewanych kierunków i w momentach, gdy się tego najmniej spodziewamy. To samo musiała sobie pomyśleć mama 6-letniej Ashlynd Howell, którą obudziły powiadomienia, że na jej koncie na Amazonie zarejestrowano zakupy na ponad 250 dolarów. Bethany Ashlynd najpierw myślała, że na jej konto ktoś się zwyczajnie włamał, ale gdy okazało się, że cała kwota została przeznaczona na pokemony, zapytała swoją córkę, czy przez przypadek coś kupiła. Mała Ashlynd odpowiedziała, że to nie był przypadek, tylko że była na zakupach.

Do odblokowania telefonu i aplikacji do zakupów 6-latka wykorzystała moment, gdy jej mama zasnęła. Przyłożyła jej palec do skanera linii papilarnych. Następnie sprytna dziewczynka kupiła dla siebie gwiazdkowe prezenty.

d45931u

Historia dziewczynki została szeroko skomentowana przez anglojęzyczne portale, które zachwycały się jej zaradnością i pomysłowością, co może wydawać się dziwne, bo dziecko, chociaż tylko 6-letnie, popełniło jednak oszustwo. W tekście na portalu Nymag.com możemy przeczytać, że dziewczynka „powinna być z siebie dumna”, "Gizmondo" zatytułował swój artykuł: „Dzieciak-bohater kupił zabawki za 250 dolarów”, a "New Yotk Times" nazwał dzewczynkę geniuszem.

d45931u

Podziel się opinią

Share
d45931u
d45931u
Więcej tematów