ycipk-3q2pjs

Dzień Edukacji Narodowej w Google Doodle - świętujemy Dzień Nauczyciela

Dzień Edukacji Narodowej został uczczony przez Google z pomocą zabawnej animowanej grafiki. W Dzień Nauczyciela przyznawane są również nagrody i odznaczenia za zasługi wychowawcze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dzień Edukacji Narodowej w Google Doodle
Dzień Edukacji Narodowej w Google Doodle (WP.PL)
ycipk-3q2pjs

W Google Doodle w niedzielę mogliśmy zobaczyć grafikę przypominającą o tym, by pójść na wybory parlamentarne 2019. Dzisiaj 14 października pojawiła się zabawna animacja z ośmiornicą - nauczycielem z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Dzień Edukacji Narodowej, znany też jako Dzień Nauczyciela, obchodzony jest co roku 14 października. Święto zostało ustanowione w dzień rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej w 1773 roku. Instytucja powstała z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i była pierwszą w Europie instytucją oświatową przypominającą współczesne ministerstwa edukacji.

ycipk-3q2pjs

Dzień Nauczyciela - jak jest obchodzony?

Dzień Edukacji Narodowej jest obchodzony jedynie w Polsce i najczęściej przyjmuje on formę apeli w szkołach. Znany również, jako Dzień Nauczyciela jest okazją, by podziękować pracownikom oświaty za ich wkład w wychowanie dzieci i młodzieży.

W tym dniu wręczane są nauczycielom Krzyże Zasługi, medale Komisji Edukacji Narodowej oraz nagrody Ministra Edukacji Narodowej. Poza tym przyznawane są wyróżnienia od władz samorządowych, kuratoriów czy dyrektorów szkół.

Zobacz też: Jak zamówić jedzenie z Asystentem Google?

ycipk-3q2pjs
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3q2pjs

ycipk-3q2pjs
ycipk-3q2pjs