Trwa ładowanie...
dyptv1y
CHIP

Dzięki przytomności internautów udaremniono atak terrorystyczny

Bostońska policja aresztowała dwóch mężczyzn, którzy planowali przeprowadzić atak terrorystyczny na Mistrzostwach Świata Pokemon w ubiegły weekend.
Share
Dzięki przytomności internautów udaremniono atak terrorystyczny
Źródło: bpd news / chip.pl
dyptv1y

Bostońska policja aresztowała dwóch mężczyzn, którzy planowali przeprowadzić atak terrorystyczny na... Mistrzostwach Świata Pokemon w ubiegły weekend.

James Stumbo (27 lat) i Kevin Norton (18 lat) pochodzący z Iowa poznali się ze sobą za pośrednictwem facebookowej grupy _ Mayhem Pokemon Crew . Obaj należeli do profesjonalnych graczy karcianki Pokemon. Na turniej do Bostonu wybrali się jednym samochodem, a początek swojej podróży uwiecznili na zdjęciu, które następnie opublikowali na Facebooku. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że na fotografii zaprezentowali też broń oraz komentarz sugerujący, że zamierzają " wystrzelać _" konkurencję.

Karabiny mogły być zabawkami, a cała wypowiedź żartem, jednak mimo to zaniepokojeni fani karcianki poinformowali o możliwości potencjalnego zagrożenia organizatorów turnieju. Ci nie tylko nie wpuścili mężczyzn na teren imprezy, ale przekazali sprawę policji, która znalazła w ich samochodzie nóż myśliwski, strzelbę i karabin AR-15 wraz z pokaźną liczbą amunicji (fot. powyżej). Mężczyzn błyskawicznie aresztowano w hotelu i postawiono im zarzuty nielegalnego posiadania broni.

dyptv1y

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: 10 lat giganta informatyki śledczej w Polsce

dyptv1y

Podziel się opinią

Share
dyptv1y
dyptv1y
Więcej tematów