Trwa ładowanie...

#dziejesienazywo: samodzielna naprawa samochodu, niebezpieczny Facebook i wakacyjne alternatywy dla Egiptu

Czy kobieta może sama wymienić klocki hamulcowe? Alicja Grabowska pokazuje w #dziejesienazywo, że może. Samodzielna naprawa samochodu to czasem dobra alternatywa dla drogich warsztatów, szczególnie jeśli chodzi o drobne usterki. Pewnym problemem może być wybór części - oryginalne, zamienniki,a może wybrać regenerowane. O zalety i wady każdego z tych rozwiązań Paweł Typiak pyta inż. Jacka Miklaszewskiego - Kierownika Laboratorium Badań Pojazdów w Przemysłowym Instytucie Motoryzacji.

Share
#dziejesienazywo: samodzielna naprawa samochodu, niebezpieczny Facebook i wakacyjne alternatywy dla Egiptu
Źródło: Johannes Fuchs / CC
doo4wkx

W programie zajmiemy się też bezpieczeństwem na Facebooku. Fałszywe posty czy wiadomości, kierujące do niebezpiecznych stron lub wyłudzające numery telefonów, na które potem są wysyłane płatne - i bardzo drogie - smsy. Skąd się biorą, jak je rozpoznać, jak się zabezpieczać - tłumaczy Piotr Kupczyk z firmy Kaspersky Lab.

W przeglądzie ciekawych aplikacji w tym odcinku pokażemy te, które pomagają wykorzystać smartfona jako kamerę - programy do nagrywania i edycji video.

Na koniec wybierzemy się na wakacje... nie do Egiptu. Jakie kraje mogą być alternatywą dla tego najpopularniejszego przez lata kierunku wyjazdów Polaków? I ile takie wycieczki kosztują w tym roku? Gościem jest Klaudyna Mortka z portalu wakacje.pl

doo4wkx

Podziel się opinią

Share
doo4wkx
doo4wkx
Więcej tematów