#dziejesienazywo: samochodem po Europie, rejestracja prepaidów i mikrowyprawy

Strona główna#dziejesienazywo: samochodem po Europie, rejestracja prepaidów i mikrowyprawy
29.06.2016 16:21

Ile kosztują autostrady w Europie? Gdzie kupić winiety? Jak zachować się podczas podróży autem za granicą, żeby nie zapłacić mandatu? Jak powinien być wyposażony samochód w Niemczech, Czechach czy w Hiszpanii?

W #dziejesienazywo odpowiadamy na pytania nurtujące polskich kierowców planujących zagraniczne wakacje. W podróży pomogą Cezary Kasprowicz, prezes PZM Travel i Juliusz Szalek, szef działu moto Wirtualnej Polski.

W części technologicznej powiemy, co zrobić, żeby telefon na kartę nie zamilkł po 1 lutego przyszłego roku. Ustawa antyterrorystyczna wprowadza obowiązek rejestrowania kart prepaidowych - tych już działających i tych dopiero kupowanych. Jak kartę zarejestrować, co mają zrobić osoby niepełnoletnie i - czy można tego obowiązku uniknąć? O tym opowie Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska.

Potem wybierzemy się na wyprawę, a właściwie na mikrowyprawę. Naszym gościem będzie Łukasz Długowski, podróżnik, autor książki "Mikrowyprawy w wielkim mieście", który opowie, jak można ciekawie spędzać czas, nie wydając na to majątku.
Zaprasza Paweł Typiak.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)