Dynamiczny rozwój mobilnej bankowości

Dynamiczny rozwój mobilnej bankowości

14.02.2009 15:30, aktual.: 16.02.2009 09:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W Kenii, Turcji i Japonii rośnie popularność mobilnej bankowości. Współpraca sektora finansowego z producentami telefonów komórkowych będzie jednym z głównych tematów poruszanych podczas targów Mobile World Congress w Barcelonie, które rozpoczynają w najbliższy poniedziałek.

Agencja Reutera zwraca uwagę na fakt, że w Kenii i Turcji, kilka milionów osób używa telefonów komórkowych do wysyłania pieniędzy lub uzyskiwania dostępu do swojego konta bankowego. W Japonii ponad 5. milionów ludzi ( połowa wszystkich użytkowników telefonów komórkowych w tym kraju ) posiada aparaty, które mogą pełnić funkcję elektronicznego portfela.
"Technologia umożliwiająca dokonywanie opłat poprzez zbliżenie telefonu komórkowego do odpowiedniego czytnika umieszczonego w sklepach lub środkach transportu publicznego jest już dostępna. Pierwsze sygnały wskazują, że dobrze spełnia swoją rolę. Największym problemem będzie jednak wypracowanie modelu biznesowego" - powiedziała Mary Carol, szefowa działu usług mobilnych w Visa Europe.

Operatorzy telekomunikacyjni, przedstawiciele branży finansowej i producenci telefonów wykorzystujących wymagane technologie, chcą do 201. roku uzgodnić kwestie związane z dochodami i podziałem ról w zakresie zarządzania usługami mobilnej bankowości. Będzie to jeden z kluczowych tematów omawianych podczas rozpoczynających się w najbliższy poniedziałek targów Mobile World Congress w Barcelonie.
Nowe technologie w zakresie mobilnej bankowości są szczególnie interesujące w kontekście rynków wschodzących. W tym przypadku wielu klientów może zrealizować swoje pierwsze transakcje bankowe właśnie za pośrednictwem telefonów komórkowych.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)