Dwa nowe urządzenia Linksys i współpraca z LG

Strona głównaDwa nowe urządzenia Linksys i współpraca z LG
17.10.2012 14:09
Dwa nowe urządzenia Linksys i współpraca z LG
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Do asortymentu produktów Cisco dołączył pierwszy router Linksys Smart Wi-Fi działający w technologii AC.

Linksys Smart Wi-Fi AC175. HD Video Pro to jedno z pierwszych urządzeń na rynku, działających w nowej technologii 802.11ac. Dzięki temu, router może osiągać prędkość transferu danych nawet do 1300 Mb/s. Technologia AC ma też wpływ na zasięg urządzeń. Router Linksys EA6500 łączy technologię 802.11ac z inteligentną platformą Linkysy Smart Wi-Fi, która ma zapewnić łatwą obsługę oraz intuicyjną interakcję z urządzeniami domowymi.

Aby uprościć proces podłączania nowych urządzeń, do routerów Linksys Smart Wi-Fi wprowadzono funkcję Simple Tap. Dzięki niej można połączyć urządzenia z routerem jednym dotknięciem przycisku, a w przyszłości wystarczy przesunięcie smartfonu z funkcją NFC nad specjalnym znacznikiem.

288761773933541523
Źródło zdjęć: © (fot. Materiały prasowe)

Drugą nowością jest Universal Media Connector Linksys WUMC710. który pozwala podłączyć do sieci WiFi urządzenia takie jak telewizory Smart TV i konsole do gier. Umożliwia to bezprzewodową transmisję strumieniową obrazu w rozdzielczości HD lub nawet 3D HD. Gadżet jest zoptymalizowany do współpracy z routerem Linksys Smart WiFi EA6500. Złącze działa w paśmie 5 Ghz, które zapewnia mniej zakłóceń i lepszy sygnał. Urządzenie ma cztery porty gigabit.

Wraz z premierą nowych urządzeń Linksys ogłosił partnerstwo z LG Electronics. Firmy wspólnie chcą uprościć rozbudowę sieci domowych. Współpraca ta ma też na celu poprawę jakości usług VOD. Rozwiązanie, które proponuje LG Electronics polega na podniesieniu jakości obrazu strumieniowo przesyłanego do telewizora, bez zauważalnych strat na wydajności połączenia dla innych podłączonych do sieci urządzeń.

Cena routera Linksys Smart Wi-Fi AC1750 HD Video Pro: 699 zł

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)