DVD zabezpieczone chipem

DVD zabezpieczone chipem

10.05.2007 13:30, aktualizacja: 10.05.2007 14:21

Amerykańska firma Kestrel Wireless opracowała nowy system zabezpieczania płyt DVD przed kradzieżą - polega on na umieszczeniu na płycie specjalnego układu, który uniemożliwia odtwarzanie skradzionej płyty.

Zadaniem nowej technologii nie jest ochrona zawartości płyty przed kopiowaniem - rozwiązanie Kestrel Wireless ma utrudnić życie złodziejom kradnącym płyty w sklepach. Polega ono na umieszczeniu na płycie układu RFID ( wyprodukowanego przez holenderską firmę NXP Semiconductors ) oraz okryciu powierzchni nośnika specjalną powłoką, która uniemożliwia odtworzenie płyty.

Układ jest aktywowany przez sprzedawcę, gdy klient zapłaci za płytę - chip wysyła wtedy impuls elektryczny, który dezaktywuje ową powłokę. Po tej operacji płytę można bez problemu odtworzyć w każdym standardowym odtwarzaczu DVD.

Kestrel Wireless i NXP Semiconductors prowadzą już rozmowy z kilkoma amerykańskimi wytwórniami filmowymi w sprawie zastosowania ich technologii na płytach z filmami. Przedstawiciele obu firm mówią, że rozwiązanie to może znaleźć zastosowanie również w innych produktach - np. pojemnikach z tuszem do drukarek, czy pendrive'ach.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)