Duże korporacje walczą o tańszy internet na świecie

Strona głównaDuże korporacje walczą o tańszy internet na świecie
08.10.2013 11:00
Duże korporacje walczą o tańszy internet na świecie
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos

Organizacja A4AI (Alliance for Affordable Internet) została powołana przez takie firmy, jak Google, Microsoft, Yahoo!, Facebook, Intel i kilka innych. Jej nazwa mówi właściwie wszystko: A4AI będzie walczyć o tańszy dostęp do internetu na całym świecie.

A4AI chce, by na całym świecie dostęp do podstawowego szerokopasmowego łącza internetowego kosztował nie więcej, niż 5 procent miesięcznego dochodu obywatela. Na chwilę obecną, według danych A4AI, w krajach rozwijających się, za dostęp do internetu płaci się nawet 3. procent miesięcznego dochodu (w Polsce jest to już teraz ok. 5-7 proc. w stosunku do stawki minimalnej netto).
Grupa ma zamiar promować zmianę polityki cenowej, a także zmianę przepisów w niektórych krajach, które sztucznie zawyżają ceny dostępu do internetu. Do końca bieżącego roku A4AI ma rozpocząć współpracę z rządami trzech do czterech krajów. Do końca 201. roku: z rządami 12 krajów. Co roku, również i w bieżącym, ma też publikować raporty dotyczące cen dostępu do internetu w poszczególnych krajach. Czekamy niecierpliwie!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)