Drukarka 3D od Mcor Technologies

Drukarka 3D od Mcor Technologies

09.11.2008 15:30, aktual.: 12.11.2008 09:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W pierwszym kwartale 2009 roku, firma Mcor Technologies przedstawi drukarkę 3D o nazwie Mcor Matrix. Pomysł stworzenia drukarki 3D nie jest nowy, jednak to urządzenie do tworzenia trójwymiarowych modeli ma używać zwykłych kartek A4.

Maksymalny rozmiar modelu jaki będzie w stanie wyprodukować urządzenie to 297mm x 210mm x 150mm. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie by "drukować" model w częściach, które następnie będzie można skleić.

Obraz
© Przykłady "wydruków"

Firma zapewnia, że Mcor Matrix będzie można swobodnie eksploatować w firmie, domu czy szkole, jednak jego cena nie jeszcze znana. Urządzenie określane jest jako biurkowe, jednak spoglądając na jego rozmiary nie można oprzeć się wrażeniu, że w tym przypadku oznacza to, że zajmuje ono całe biurko. Z pewnością jednak, technologia druku 3D stanie się bardziej dostępna dla przeciętnego użytkownika.

Jako, że drukarka 3D firmy Mcor Technologies do tworzenia modeli ma używać jedynie kartek A4 i kleju, koszt jej eksploatacji ma być 40 razy mniejszy od innych, podobnych urządzeń tego typu. Więcej informacji na temat Mcor Matrix można znaleźć na stronie Mcor Technologies - http://www.mcortechnologies.com/.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)