Trwa ładowanie...
d2m339p

Drony w przystępnej cenie. Zapowiada się niezła zabawa

Choć uchodzą za lekko "przebrzmiałe" i bardziej kojarzą się z usługami fotograficznymi i filmowymi w czasie rodzinnych uroczystości, to drony nadal pozostają jedyną opcją, aby poczuć się jak pilot... z ziemi. I to niskim kosztem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Drony służą jako zabawki i profesjonalne narzędzia pracy
Drony służą jako zabawki i profesjonalne narzędzia pracy (Adobe Stock)
d2m339p

Poczuj się jak pilot

Jeśli dotąd latające, zdalnie sterowane gadżety są ci mało znane, złap ostatnie cieplejsze chwile i wykorzystaj ciepłe jesienne dni na podniebną zabawę. Zabawki zdalnie sterowane to nic nowego, bo w dobie niedrogiej produkcji nie są już poza budżetem przeciętnej rodziny w Polsce. Jak się okazuje, cena tych ciekawszych, latających, także znacznie się obniżyła. Jeszcze 2 i 3 lata temu najtańsze modele kosztowały 200, 300 i więcej złotych, latały krótko i niezbyt wysoko, a stopień ich sterowności pozostawiał wiele do życzenia. Teraz nawet niewielki budżet wystarczy, aby przynajmniej spróbować, jak to jest być pilotem i sterować latającym gadżetem. To doskonała nauka koordynacji. Proste, tanie modele działają do 10 minut, ale i tak zapewnią niezapomniane doznania.

Najprostsze urządzenia, które kosztują nie więcej niż 100 zł, doskonale nadadzą się na wymarzony prezent dla dziecka (tak, także tego "dużego"). Zrobią na nim zdecydowanie większe wrażenie niż na przykład zdalnie sterowany samochodzik. Wbrew pozorom dron nie jest wcale skomplikowany w obsłudze i nie wymaga dużego doświadczenia. Wystarczy kilka minut poświęconych na naukę, by móc samodzielnie obsługiwać sprzęt.

Nauka koordynacji od najmłodszych lat

Jako prezent dla dziecka drony cieszą się wciąż rosnącą popularnością. To dużo więcej niż zdalnie sterowany samochodzik. Choć sam sprzęt wygląda, jakby był skomplikowany, jego sterowanie nie wymaga specjalnych umiejętności i doświadczenia. Nowoczesne drony skonstruowane są w taki sposób, by ich użytkowanie było jak najprostsze. Konsumenci zainteresowani tańszymi modelami powinni zwrócić uwagę na to, czy dany produkt jest wyposażony w zapasowe akumulatory i ładowarkę. W przeciwnym wypadku czekają nas częste przerwy w zabawie.

Warto wiedzieć

Pamiętaj ponadto, że podczas zabawy z dronem należy przestrzegać kilku zasad. Przede wszystkim loty powinny być prowadzone w taki sposób, by nie tracić urządzenia z oczu. Powinno się latać z dala od ludzi, samochodów, ruchliwych dróg i terenów zamieszkałych. Nie wolno naruszać przestrzeni powietrznej portów, lotnisk, kopalni, wodociągów, oczyszczalni czy linii energetycznych. Dodatkowo zabronione jest latanie nad bankami, elektrowniami oraz urzędami państwowymi, a także obiektami telewizyjnymi i radiowymi. W przeciwnym wypadku można narazić się na karę.

Zaawansowane modele z GPS, kamera, czujnikami i czytnikiem kart pamięci to bezcenne narzędzie pracy w wielu zawodach.

icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

d2m339p

Podziel się opinią

Share
d2m339p
d2m339p
Więcej tematów