Qaqwqwrqw

Drony dla każdego. Przegląd funkcjonalnych modeli w atrakcyjnych cenach

Popularność zdalnie sterowanych, latających urządzeń wciąż zadziwia. Na rynku jest coraz więcej interesujących modeli, a ceny od dłuższego czasu pozwalają na dobór produktu odpowiadającego naszym indywidualnym potrzebom.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Quadcopter to jeden z najpopularniejszych modeli dronów
Quadcopter to jeden z najpopularniejszych modeli dronów (unsplash.com)
Qaqwqwrqw

Nauka koordynacji od najmłodszych lat? Postaw na małe drony

Jako prezent dla dziecka drony cieszą się wciąż rosnącą popularnością. To dużo więcej niż zdalnie sterowany samochodzik. Choć sam sprzęt wygląda, jakby był skomplikowany, jego sterowanie nie wymaga specjalnych umiejętności i doświadczenia. Nowoczesne drony skonstruowane są w taki sposób, by ich użytkowanie było jak najprostsze. Konsumenci zainteresowani tańszymi modelami powinni zwrócić uwagę na to, czy dany produkt jest wyposażony w zapasowe akumulatory i ładowarkę. W przeciwnym wypadku czekają nas częste przerwy w zabawie.

unsplash.com
Podziel się
Qaqwqwrqw

Podstawowe rodzaje dronów

Quadrocopter to prosty i chętnie wybierany model drona z czterema ramionami, gdzie na każdym z ramion umocowany jest silnik. Drony startują oraz lądują w pionie. Silniki są umieszczone naprzeciw siebie, dzięki czemu lot jest stabilny. Pilot jest banalny w obsłudze i idealnie nadaje się do używania nawet przez początkujących i dzieci pod kontrolą rodziców. Najprostsze modele często nie są wyposażone w kamerę, ale zaprojektowano je z myślą o czerpaniu przyjemności ze zdalnie sterowanej, latającej zabawki. Jeśli uczymy się obsługi tych urządzeń, wybierzmy jak najbardziej wytrzymały i mniej narażony na awarie bądź wymianę kosztownych elementów.

Hexacoptery posiadają sześć ramion, a octocoptery osiem. Dzięki temu, jeśli jeden silnik ulegnie awarii, maszyna nadal będzie latać.

Qaqwqwrqw

Dla bardziej zaawansowanych i wymagających użytkowników przydadzą się urządzenia, które mogą rozwijać dużą szybkość i są bardziej zwrotne. Nazywamy je dronami wyścigowymi.

unsplash.com
Podziel się

Drony z kamerkami

Najchętniej wybieraną opcją jest sprzęt wyposażony w rejestrator obrazu. Wśród produktów dostępnych na rynku znajdziemy wiele modeli, które posiadają kamerki jakości HD, dzięki którym będziemy mogli nagrać miło spędzone chwile, szczególnie te w pięknych miejscach.

Qaqwqwrqw
Pixabay.com
Podziel się

Funkcjonalne opcje dronów

Dron to urządzenie, dzięki któremu widzimy świat z góry, a za pomocą kamer i aparatów możemy ten obraz utrwalać. Warto zwrócić uwagę na to, czy dron ma funkcję zawisu w powietrzu.

Qaqwqwrqw

Funkcja FPV umożliwia nam podgląd rejestrowanego materiału na żywo, także na dołączonym w zestawie monitorze.

Praktyczne modele z WiFi:

Qaqwqwrqw

Lub kartą pamięci:

Pixabay.com
Podziel się
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

Qaqwqwrqw