Drogie radio internetowe Revo Axis XS

Drogie radio internetowe Revo Axis XS

Drogie radio internetowe Revo Axis XS
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
29.07.2013 12:53, aktualizacja: 29.07.2013 14:08

Revo Axis XS to wielofunkcyjne urządzenie zapewniające dostęp do rozgłośni radiowych nadających przez internet. Sprawdzi się także jako radio DAB/DAB+ lub radio FM z RDS, a także jako odtwarzacz sieciowy audio korzystający z plików muzycznych zgromadzonych na podłączonych do sieci komputerów PC lub Mac.

Radio jest wyposażone w moduł WiFi, który zapewnia bezprzewodową łączność z Internetem i dostęp do wyboru ponad 3. 000 stacji radiowych z całego świata, przejrzyście pogrupowanych według rodzajów muzyki oraz lokalizacji.

Revo Axis XS umożliwia słuchanie radia na żywo, jak i −. dzięki funkcji „Listen Again” − na ponowne odsłuchanie audycji nadawanych w sieci w postaci podcastów. Stacje wyświetlane są alfabetycznie lub posortowane według krajów oraz gatunków muzycznych. Ponadto, możliwy jest także wybór z dwóch list: 100 najbardziej popularnych stacji oraz 50 najnowszych stacji serwisu Frontier Silicon, z którego korzysta radio. Istnieje także możliwość wyszukania stacji. Dodatkowo, Revo Axis XS posiada funkcję zapisywania własnych zestawów z ulubionymi rozgłośniami DAB, FM i stacjami internetowymi.

Revo Axis XS zapewnia również możliwość ustawienia dwóch, cyfrowych alarmów z funkcją drzemki. Posiada stację dokującą dla iPhone’a lub iPoda, wejście AUX, które pozwala podłączyć do radia inne zewnętrzne źródło dźwięku oraz wyjście RCA L/R, dające możliwość połączenia z domowym zestawem HiFi. Urządzenie wyposażone jest w 3,5”, kolorowy, dotykowy ekran oraz prosty i przejrzysty interfejs. Revo Axis XS obsługuje wizualizacje transmitowane przez stacje radiofonii cyfrowej (DAB Slideshow oraz RadioVis).

Urządzenie posiada wbudowany wzmacniacz klasy D, który produkuje 8. czystego, cyfrowego dźwięku oraz zestaw głośników w obudowie z kanałem bass-reflex, znacznie poprawiających propagację basów w przestrzeni.

Revo AXiS XS umożliwia dostęp do własnej kolekcji muzyki przechowywanej na podłączonym do sieci komputerze PC lub Mac. Wykorzystuje standardowy protokół UPnP, zapewniający pełną integrację z sieciowym sprzętem domowym. Radio obsługuje szeroki zakres kodeków audio, w tym WMA, AAC, FLAC, WAV, MP3. MP2 oraz Real Audio.

Urządzenie jest wyposażone w moduł Bluetooth, umożliwiający bezprzewodowe przesyłanie muzyki z telefonu, tabletu, laptopa czy komputera. Sterowanie urządzeniem ułatwia dostępny w zestawie pilot podczerwieni. Ważną cechą radia jest także możliwość ustawienia menu w języku polskim.

Cena: 1140 zł

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)