Trwa ładowanie...
d2spwjx

Domowej roboty rękawica - miotacz ognia

Uwielbiam Cyberpunka. Nie znaczy to od razu, że chciałbym doczekać czasów opisywanych w powieściach Gibsona, ale niektórzy już się do tego przygotowują. Na przykład Patrick Priebe, który skonstruował miotacz ognia, mieszczący się w rękawicy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Domowej roboty rękawica - miotacz ognia
(Gizmodo.pl)
d2spwjx

Patrick Priebe ma doświadczenie w budowaniu nietypowych broni. Do jego domowego arsenału, który już teraz zawiera na przykład kuszę na nadgarstek z celownikiem laserowym czy laser na nadgarstek, dołączyła ostatnio rękawica z miotaczem ognia. W odróżnieniu od jego innych gadżetów, ten nie jest na sprzedaż.

Na YouTube znaleźć można nagrania z podobnymi urządzeniami, jednak Priebe chciał zbudować coś większego:

- _ Moim celem było znalezienie perfekcyjnego balansu pomiędzy niezawodnym zapłonem a ładnym, dużym płomieniem. Ponadto chciałem, by urządzenie było jak najlżejsze, więc bazowałem na planach mojej rękawicy laserowej i trochę je zmieniłem. _

d2spwjx

Konstrukcja z miedzi i aluminium tankowana jest z pojemników z butanem do napełniania zapalniczek, ustawionych w taki sposób, by zapewnić ciągłą dostawę paliwa. Cztery baterie litowo-jonowe tworzą łuk elektryczny, który zapala gaz.

Piękne, choć odpowiedzialnie należy stwierdzić –. „dzieci, nie róbcie tego w domu”.

Dołącz do nas na Facebooku

d2spwjx

Podziel się opinią

Share
d2spwjx
d2spwjx
Więcej tematów